امام جمعه موقت خرم‌آباد با تاکید بر اینکه در دوران پهلوی ما اختیار کشور را نداشتیم، گفت: امروز اگر بخواهند کاری در منطقه انجام دهند، باید با هماهنگی و اجازه ایران باشد.

به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام بهروز شمسی‌فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلای این شهر با اشاره به اینکه یکی از گرفتاری‌های بشر غفلت است و انسان غافل، گرفتار دام شیطان می‌شود، اظهار داشت: انسان بصیر و انسان غافل با هم مساوی نیستند. 

وی با بیان اینکه یکی از جنبه‌های غفلت، غفلت بر ناظرانی است که ناظر بر تمام اعمال و رفتار انسان است، افزود: اگر بصیر باشیم باید بدانیم تمام اعمال ما در پیشگاه خداوند ثبت و ضبط می‌شود. 

شمسی‌فر با بیان اینکه قرآن برای تلاوت نیست، تصریح کرد: قرآن برای مردم برنامه زندگی است و هر کس بر اساس دستور قرآن عمل کند سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم زده است. 

خطیب جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه یکی از دستورات قرآن، مراقبت بر اعمال خود و عدم غفلت از ناظران اعمال است، افزود: اعمال ما در پیشگاه خداوند دیده می‌شود، چرا که دو ملک یا مامور اعمال ما را می‌نویسند. 

وی با بیان اینکه روز قیامت اعضای بدن انسان به آنچه انسان انجام داده است، شهادت می‌دهند، عنوان کرد: خداوند گوش، چشم و زبان انسان را خلق کرده و فردای قیامت از آنها سوأل خواهد کرد. 

شمسی فر با بیان اینکه در کلام مولای متقیان، سخت‌ترین دشمن درونی انسان شهوت و غضب است، بیان کرد: اگر کسی بر شهوت و غضب خود غلبه پیدا کند و فریب نفس اماره را نخورد به آنچه می‌خواهد می‌رسد. 

وی گفت: دشمن بیرونی انسان، شیطان است و اگر انسان با شیطان مبارزه نکند، زمین‌گیر می‌شود. 

شمسی‌فر در ادامه صحبت‌های خود با تبریک ماه رجب بر لزوم توجه به دعاهای این ماه تأکید کرد و با بیان اینکه رجب نام رودی در بهشت است که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‌تر است، عنوان کرد: از مناسبت‌های هفته پیش رو ولادت امام جواد(ع) است و حرکت در مسیر امامت با اجرای احکام، محقق می‌شود. 

امام‌ جمعه موقت خرم‌آباد به ۱۲ بهمن‌ماه، سالروز تاریخی ورود امام خمینی(ره) به ایران اسلامی، تصریح کرد: مولفه اصلی در جمهوری اسلامی ایران مقام معظم رهبری و مردم است. 

وی با بیان اینکه یکی از شعارهای انقلاب استقلال بود، افزود: در زمان طاغوت، کشور ما در سلطه بیگانگان بود و امروز یک کشور کاملا مستقل است. 

شمسی‌فر با تاکید بر اینکه در دوران پهلوی ما اختیار کشور را نداشتیم، عنوان کرد: امروز اگر بخواهند کاری در منطقه انجام دهند، باید با هماهنگی و اجازه ایران باشد. 

وی با بیان اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی تمام توان خود را به‌کار گرفته‌اند تا برای ایران اسلامی مشکل ایجاد کنند، اظهار داشت: آنها می‌خواهند مانع پیشرفت‌های ملت ایران شوند، اما مردم با صبوری و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری نقشه‌های آنان را نقش بر آب می‌کنند. 

وی با بیان اینکه جنگیدن آنها با قرآن و اسلام نشانه عجز و ناتوانی آنها است، افزود: دشمنان نظام در مقابله با انقلاب اسلامی درمانده شده اند و به همین دلیل به اهانت و توهین روی آورده‌اند چون از ایران اسلامی عصبانی هستند. 

شمسی‌فر با تاکید بر اینکه امت ایران اسلامی با ایمان و باصلابت و با هدایت‌های مقام معظم رهبری فرزانه و حکیم خود روز به روز نقشه‌های دشمنان را نقش برآب می‌کند، عنوان کرد: به لطف خداوند جمهوری اسلامی ایران روز به روز قدرتمندتر و آمریکا روز به روز در حال افول بیشتر است. 

امام جمعه موقت خرم‌آباد با گرامیداشت حلول ماه مبارک رجب و با بیان اینکه جریان امامت و ولایت پس از پیامبر گرامی اسلام جریان پر فراز و نشیبی را طی کرد، افزود: نبرد میان حق و باطل همیشه وجود دارد و اکنون نیز در زمان غیبت امام زمان (عج) پرچمدار جبهه حق علیه باطل، نائب برحق ایشان است. 

وی با بیان اینکه جامعه‌ای پیشرفت دارد که دارای رهبر آگاه، بصیر، هوشیار، مدیر، مدبر و الهی باشد، تصریح کرد: جامعه پیشرفته نیازمند مردمی آگاه و بصیر و مقاوم و صبور است که با استقامت و پیروی از مقام معظم رهبری به سوی هدف های عالی گام بر دارد. 

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم نباید از جبهه حق دور شوند، عنوان کرد: همه ما باید ولایت فقیه را با همه مشکلات موجود در مسیر حمایت کنیم. 

شمسی‌فر با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با رهبری الهی و مردمی متدین و با اقتدار در جهان ایستاده است، بیان کرد: پیش از انقلاب اسلامی کشور ما در تمام جنبه‌ها تحت سلطه بیگانگان قرار داشت، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری آمریکا را از منطقه خارج کرده‌ایم و کشورهای منطقه بدون حضور ایران نمی‌توانند هیچ فعالیتی داشته باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم