مدیرعامل شرکت گاز لرستان در واکنش به صدور برخی قبوض نامتعارف گاز در این استان و انتشار آن در فضای مجازی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبر افلاک ، طی ۲ روز گذشته در فضای مجازی ادعا‌هایی در خصوص صدور قبض‌های نامتعارف (میلیونی) برای برخی شهروندان لرستانی به ویژه هموطنان شهر‌های ازنا و الیگودرز مطرح شده که واکنش‌هایی را در پی داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان گفت : قبوض نامتعارف گاز در شهرستان‌های ازنا و الیگودرز موجب گلایه برخی شهروندان شده است و تا بررسی مجدد دستور توقف پرداخت گازب‌ها در این شهرستان‌ها صادر شد.

“کرم گودرزی” مدیرعامل شرکت گاز لرستان عصر پنجشنبه  با تاکید بر لزوم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان افزود: بر اساس آخرین آمار از میزان مصرف مشترکان استان تنها ۲ درصد مشترکان بد مصرف هستند و مابقی مشترکان نسبت به سال گذشته افزایش مصرف چندانی نداشته اند.

گودرزی با بیان اینکه قبوض مصرفی مشترکان گاز استان نیز همانند سایر نقاط کشور صادر شده است ادامه داد: این احتمال وجود دارد که چند خانواده در یک واحد مسکونی زندگی کنند و از یک کنتور گاز استفاده شود که در این صورت نیز بهای گاز بالا رفته و به صورت تصاعدی محاسبه شود.

بر اساس مصوبه ابلاغی هیات دولت، مصرف متعارف در پلکان اول تا سوم اقلیم سه به ترتیب، ۱۷۵، ۲۵۰ و ۳۲۵ مترمکعب به ازای هر واحد مسکونی در ماه است و محاسبه گازب‌های پلکان اول تا سوم بدون افزایش نسبت به قبل و مشابه سنوات گذشته می‌باشد.

پله‌های چهارم به بعد که با افزایش تعرفه روبرو خواهند شد، به این صورت است که پلکان ۴، ۵ و ۶ افزایش ۳۰ درصدی نسبت به تعرفه سال قبل، پلکان ۷، ۸، ۹ و ۱۰ افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته و پلکان ۱۱ و ۱۲ که بسیار پرمصرف هستند، به ترتیب، به ازاء هر مترمکعب تا ۶ هزار تومان محاسبه خواهد شد.

این افزایش تعرفه گاز بها به صورت پلکانی و تعرفه هر پله به‌ازای مازاد مصرف پله‌های قبلی محاسبه می‌شود، ضمن آن که این محاسبات از ۱۶ آذرماه به بعد اجرایی و تا پیش از آن، با همان نرخ مصوب قبلی محاسبه خواهد شد.

وی افزود: شهروندان لرستانی در کل استان اگر دارای قبض نجومی یا نامتعارف گاز هستند که احتمال اشتباه در ثبت قرائت شماره کنتور از حیث مصرف کارکرد وجود دارد به شرکت گاز مراجعه و مراتب اعتراض خود را اعلام کنند. 

دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد عنوان کرد: پس از بررسی قبوض نجومی برخی شهروندان توسط شرکت گاز در صورت صحت ادعا، قطعا اقدام اصلاحی محقق می‌شود. 

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان