معاون اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه در نمایشگاه توانمندی اقتصادی لرستان سعی شده ظرفیت های استان به نمایش گذاشته شود، گفت: صادرات لرستان به عراق از سهم مناسبی برخوردار نبوده و باید بیش از گذشته شتاب گیرد.

به گزارش خبر افلاک، سیروس ابراهیمی ظهر امروز در آئین افتتاح نمایشگاه توانمند اقتصادی لرستان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی استان در حال برگزاری است، اظهار کرد: لرستان با توجه به فاصله نزدیکی که با عراق دارد، می توان روابط این ۲ را تحکیم بخشید.

وی افزود: در همین راستا با شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های استان می توان روابط تجاری بین لرستان و عراق را ارتقا داد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به برخورداری لرستان از ۸۰۰ هزار هکتار زمین زراعی و ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی، گفت: همچنین استان دارای دو منطقه ویژه اقتصادی بوده، قطب دارویی ایران به حساب می آید و با داشتن ظرفیت های معدنی همچون کانی‌های غیرفلزی، سنگ‌های ساختمانی، هالک، سیلیس، دولومیت، صنایع پتروشیمی و پتانسیل بخش کشاورزی و شیلات در تولید محصولات مختلف همانند انار، انجیر، گردو، گیاهان دارویی، تولید عسل و ماهی سردآبی است.

وی تاکید کرد:لرستان همچنین به ظرفیت بالای گردشگری خود قابلیت همکاری مشترک با عراق را دارد.

ابراهیمی با بیان اینکه در نمایشگاه توانمندی اقتصادی لرستان سعی شده ظرفیت های استان به نمایش گذاشته شود، گفت: صادرات لرستان به عراق از سهم مناسبی برخوردار نبوده و باید بیش از گذشته شتاب گیرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبر افلاک