تحلیل‌گر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه اهداف سیاسی این طرح را می توان در راستای شکست غرب در طراحی اغتشاشات اخیر دانست، گفت: با حضور در صحنه مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقشه های آنها نقش بر آب شد.

همایون رهبران در گفت‌وگو با خبر افلاک، اظهار کرد: پارلمان اروپا در اقدامی مداخله‌جویانه قطعنامه‌‌ای ضد ایرانی با عنوان «پاسخ به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران» را به تصویب رساند.

وی خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر فضاسازی گسترده‌ای با موضوع تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا آغاز شده و در درون کشور نیز عده ای از دلسوزان انقلابی نسبت به آن واکنش های مختلفی نشان داده‌اند.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه در حوزه رسانه خصوصاً در توییتر بیش از ۱۲ میلیون بار هشتگ درخواست تروریستی شمردن سپاه پاسداران ترند شد، افزود: به نظر می رسد این موج رسانه‌ای یک تنفس مصنوعی به جریان اغتشاش در ایران بوده که بعد از شکست فاحش خود در پی ایجاد یک امید کاذب در معدود مخالفان و افرادی است که بعد از آرام شدن وضعیت کشور به یک ناامیدی مطلق رسیده بودند.

رهبران بیان داشت: از این رو نباید در زمین دشمن بازی کرده و این اتفاق را بزرگ جلوه داده و به آن ضریب دهیم، زیرا بیش از آنکه تروریستی شمردن سپاه پاسداران موضوعی عملیاتی و تحریمی باشد همان هدف جنگ رسانه‌ای گذشته در امتداد خط اغتشاش و زنده نگه داشتن آن است

وی با تاکید بر اینکه اهداف سیاسی این طرح را می توان در راستای شکست غرب در طراحی اغتشاشات اخیر دانست، گفت: با حضور در صحنه مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقشه های آنها نقش بر آب کرد همچنین، با فضا سازی به ایران فشار آورده تا در خصوص حضور منطقه ای، برجام و موشکی کوتاه بیاید در بعد نظامی سپاه یک ساختار نظامی قدرتمند دارد و هدف غرب، تضعیف این قدرت نظامی شناخته در سطح منطقه و جهانی است

عضو هیات علمی دانشگاه آیت الله بروجردی با اشاره به برخی از اهداف پارلمان اروپا از تروریستی اعلان کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تصریح کرد: انتقام از اعدام علیرضا اکبری و ارسال پالس حمایت به شبکه داخلی چون اروپا با مبادلات جواسیس در دولت قبل، به نوعی مصونیت فولادی برای خائنین به ملت و کشور ایجاد کرده بود که با این اعدام خصوصاً با وجود دوتابعیتی بودن هم نشان جدی تغییر رویکرد دولت انقلابی در برخورد با جواسیس را به همراه دارد وهم هزینه جذب و همکاری را در ایران به شدت برای کشورهای غربی بالا خواهد برد.

رهبران ادامه داد: بعد از تثبیت نسبی اوضاع کشور ناامیدی شدید در بین اغتشاشگران و حامیان ایشان به وضوح دیده می شد، می‌خواهند با این اقدام پالس تضعیف نیروهای وفادار به نظام را صادر کنند و امید رادر دل معاندین ناامید زنده سازند.

وی، التهاب فضای اقتصادی را از دیگر اهداف پارلمان اروپا از تروریستی اعلان کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: افزایش قیمت ارز که ما در کمتر از پنج ساعت بعد از انتشار این خبر، صعود قیمت نفت در بازارهای جهانی و صعود قیمت ارز و طلا و سکه را در بازار آزاد و غیر رسمی که عمدتاً از بیرون هدایت می‌شود را شاهد بودیم.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی بیان داشت: اهرم فشار در مذاکرات هسته‌ای هر چند آنها در کلام از دور شدن از مذاکرات هسته‌ای سخن می‌گویند ولی در عمل ما نگاه پر معنا به تحولات ایران واستفاده از هر فرصتی برای بهره گیری درمذاکرات را بعینه از طرف اروپایی شاهد هستیم.

رهبران، تحریف واقعیت ومقصر نمایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم که با افزایش قیمت دلار و طلا و سرایت آن به سایر اقلام ضروری را از دیگر اهداف پارلمان اروپا از تروریستی اعلان کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برشمرد.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف می‌توان به متوقف کردن درآمد زایی وارز آوری مجموعه های عظیم اقتصادی مانند قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و جلوگیری از رشد ورونق اقتصادی کشور، همچنین متوقف کردن روند کمک رسانی و گسترش خدمات عمومی به مردم در شرایط گوناگون که خود موجب افزایش محبوبیت سپاه و نقطه اتکای دولتها بوده، اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه آیت الله بروجردی افزود: درپایان باید گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانایی خود را در انطباق با شرایط تحمیل شده جدید و چالش های ایجاد شده در مواقع گوناگون از خود نشان داده و یقیناًبا عبور از موانع رشد و تکامل و بالندگی را مجددا در این نهاد بیش از پیش شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبر افلاک