تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه سپاه همیشه با تروریست مبارزه کرده است، گفت: دشمن از شکست در توطئه اغتشاشات اخیر بسیار عصبانی است.

به گزارش خبر افلاک ، امیرعلی حیدرامیری اظهارداشت: اروپا اگر در برجام به‌ظاهر حمایت‌هایی می‌کرد به دلیل منافع خود بود، بعد از اینکه انتظارات غیرواقعی که از ایران داشتند برآورده نشد و در تحمیل منویات خود در برجام ناامید شده و متوجه شدند که تیم مذاکره کننده در دولت جدید حاضر به دادن امتیاز نیست و در جهت منافع ملت حرکت می‌کند، سعی کردند از دو راهکار برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

وی افزود: در اقدام اول، برای اغتشاشات برنامه‌ریزی کردند و جنگی چندلایه را تحمیل نمودند، جنگی روانی، رسانه ای، نظامی، اقتصادی و سیاسی که هدفشان این بود تا ایران را در فشار قرار دهند که هرآنچه آنها در برجام پیشنهادی، می‌گویند را بپذیرند اما دیدند که جمهوری اسلامی ایران در اغتشاشات اخیر شهید داد، به بیت‌المال خسارت وارد شد ولی حاضر به دادن امتیاز نشدند که مانند هشت سال دفاع‌مقدس که یک وجب از خاک را ندادند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه دشمن در طراحی اغتشاشات شکست خورد، عنوان کرد: در این زمان اقدام بعدی را در دستور کار قرار دادند که در این برنامه، متحد کردن دشمنان در مقابل نظام بود که هشتگ اعدام نکنید را آغاز کردند و این در حالیست که کسی که نیروی ما را شهید می‌کند باید مجازات شود که سعی داشتند تا از ابرجاسوس خود دفاع کنند ولی در نهایت اکبری اعدام شد.

امیری با بیان اینکه دشمن در همه این توطئه‌ها ناامید شد، گفت: در حالی که سپاه جانانه در همه عرصه‌ها جانفشانی می‌کند اما در مصوبه‌ای این نهاد را تروریست اعلام کردند و سپاهی که همیشه با تروریست مبارزه کرده است.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمنان برای ضربه به کشور هیچ غلطی نکردند و در صورت تصویب این مصوبه، ایران هم ارتش‌های اروپا را تروریست اعلام می‌کند و در این صورت ایران به راحتی می‌تواند بسیاری از مناطق آنها را هدف قرار دهد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا اظهار داشت: اروپا فکر نمی‌کرد که ایران قاطعانه بایستد و جمهوری اسلامی ایران همیشه نشان داده که حفظ منابع ملی مهم‌ترین اولویت است.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک