رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) هندسه قدرت کشور های غرب و شرق را جابه‌جا کرد؛ شعار نه غربی و نه شرقی صرفا یک شعار ساده نبود بلکه ایجاد یک گفتمان جدید در سطح جامعه بین الملل بود.

به گزارش خبر افلاک ، سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی در یادواره شهدای عملیات کربلای ۵ در مسجد لطفعلی خان ارومیه اظهارداشت: حضور در این مکان مقدس و در کنار مردم ولایتمدار و شهید پرور توفیق بسیار بزرگی برای بنده حقیر است. 

وی با اشاره به اینکه باید تاریخ را مورد مطالعه قرار بدهیم، گفت: انگلیس دنبال ایجاد یک حکومت مرکزی و متمرکز ضعیف در ایران بود به خاطر اینکه بتواند به منابع زیرزمینی و نفتی ایران دست پیدا کند و شرایط نامساعدی توسط سیاست های نامطلوب بر ایران حاکم کندبه همین دلیل رضاخان را به قدرت رساندند.

سردار سلیمانی بیان کرد: قبل از حکومت رضاخان، مردم و عشایر نقش مهمی در تامین امنیت مرز های کشور داشتند؛ رضاخان توسط انگلیسی ها مامور به تشکیل یک نیروی متحدالشکل شد تا قیام های مردمی را سرکوب کند، در همین راستا عشایر و مردمی که نقش مهمی در تامین امنیت مرز های کشور داشتند توسط رضاخان خلع سلاح شدند.

وی ادامه داد: وقتی تمامی سفر های رضا خان را مورد بررسی قرار می دهید مشاهده می کنید که بخش عظیمی از این سفر ها به خاطر سرکوب مردم توسط نیروهای رضاخان بوده است. خلع سلاح کردن عشایر و مردم که نقش مهمی در تامین امنیت های مرز ها داشتند سبب شد که متفقین از جهات مختلف وارد کشورمان شوند و تهران را تصرف کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: دفاع فرزندان انقلاب اسلامی را با دوران پهلوی مقایسه کنید؛ چگونه مردم در راستای دفاع از مرز های ایران اسلامی در جبهه ها حضور یافتند و از جان و دل گذشتند این در حالی هست که رضاخان بدون هیچ مقاومتی تسلیم نیروهای متفقین شد.

سلیمان تاکید کرد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) هندسه قدرت کشور های غرب و شرق را جابه‌جا کرد؛ شعار نه غربی و نه شرقی صرفا یک شعار ساده نبود بلکه ایجاد یک گفتمان جدید در سطح جامعه بین الملل بود.

این مقام مسئول با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: با توجه به استراتژی های غلط بنی صدر قسمت های از کشور عزیزمان توسط رژیم بعث عراق تصرف شده بود و دشمن فرصت پیدا می کرد که مواضع خود را در این نقاط تثبیت کند. عملیات های مشترکی بین سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) و هدایت فرماندهان جوان تدوین شد که سبب آزاد سازی این مناطق شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: تمام معنای و زیبایی های هشت سال دفاع مقدس در سه کلمه تیپ کربلا، تیپ عاشورا، تیپ امام حسین (ع) خلاصه میشد و امروز یکی از افتخارات مردم آذربایجان غربی این است که از بنیانگذاران این لشکر هستند و فصل های جدیدی در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی در تاریخ خلق کردند.

سلیمان افزود: زمانی که برخی از کشورها روزشماری می کردند که با حمله صدام انقلاب اسلامی شکست خواهد خورد؛ انقلاب اسلامی یک ظرفیت مهمی داشت که دکترین نظامی جهان از آن بی خبر بودند و آن هم ظرفیت و توان شهدای عزیزمان بود که با دل و جان از خاک و آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کردند.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه برخی از کشور های غربی ادعا می کنند مدافع حقوق بشر هستند، گفت: تولید بمب های شیمایی به رژیم بعث توسط آلمان فروش هواپیما های میراژ توسط فرانسه و اهدا هواپیماهای شناسایی توسط آمریکا به صدام بخشی کوچکی از اقدامات این کشور های غربی است. امروز در استان آذربایجا ن غربی نقاطی وجود دارد که به خاطر بمب های شیمایی آلمانی مردم از مشکلات تنفسی و جسمانی رنج می برند. حال نگاه کنید این کشور ها آغازگر چه جنگ های در سطح جهان شده‌اند.

وی بیان کرد: چه اتفاقاتی در نظام جمهوری اسلامی افتاده است که برخی قدرت های غربی که یک زمانی اعلام می کردند که توان نظامی ایران عکسی و فتوشاپی است و امروز نمی توانند این چنین صحبت کنند؟ بی شک نظام جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های چشمگیری در حوزه های مختلف داشته است.

سردار سلیمانی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی تاکنون ظرفیت های این نظام را ندانسته‌اند و همیشه در محاسبات خود دچار خطا شده‌اند آن هم سرمایه مردمی انقلاب اسلامی است؛ بارها به دنبال ایجاد فتنه و آشوب بودند تا بتوانند به انقلاب اسلامی ضربه بزنند اما مردم این اجازه را به آنان ندادند.

این مقام مسئول بیان کرد: تمدن غرب به پایان راه خود رسیده است، زمانی مکتب و تئوری های جذابی در جهان تبلیغ می کردند. دیگر این دست و پا زدن ها نمی تواند این گفتمان غربی را نجات بدهد. گفتمان انقلاب اسلامی با خون شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و امنیت آبیاری شده است. احوالات مردم جهان را نسبت به حاج قاسم سلیمانی را مطالعه کنید که دیدگاه مردم جهان به سردار قاسم سلیمانی را نگاه کنید این نشان از گسترش تمدن و تفکر انقلاب اسلامی در سطح جهان است.

سردار سلیمان بیان کرد: اینکه بگوییم ما مشکل نداریم صحیح نیست، ما مشکلات اقتصادی داریم اما باید این سوال را از خودمان بپرسیم آیا مردم به خاطر مشکلات اقتصادی تسلیم کشور های غربی و بیگانه خواهند شد؟ الان مردم به خوبی وضعیت اروپا مشاهده می کنند آیا آمریکایی که متحد اروپا هست به اروپایی ها توانست کمکی کند؟ مردم ایران در طول تاریخ تسلیم بیگانگان نشده‌اند و نخواهند شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس