فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در اغتشاشات اخیر محاسبات اشتباه دشمن این بود که اقتدار بسیج و مردم‌ در حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران را دست کم گرفت.

به گزارش خبر افلاک ، سردار مرتضی کشکولی در مجمع سالانه بسیجیان استان لرستان در سالن اجتماعات شهید سلیمانی دانشگاه لرستان با بیان اینکه «استعمار نو با فرهنگ، اقتصاد و رُعب، تلاش کرده است ملت‌ها را تحت سلطه درآورد»، اظهار داشت: استعمار نو به‌جای لشکرکشی و جنگ نظامی، بر فرهنگ و اقتصاد کشورها تسلط می‌یابد و تلاش می‌کند با ایجاد رُعب، ملت‌ها را تحت سلطه درآورد. 

وی با اشاره به تاکتیک استعمار نو‌ افزود: استعمار نو نیروهای خود را از داخل همان جوامع تحت ستم و استعمار، انتخاب و برای حکومت، تربیت می‌کرد. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی علیه استعمار به‌ویژه استعمار نو بود و بسیاری از راهبردهای استعمار نو را ناکام کرد، افزود: استعمار از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، شیوه‌های مختلفی را اجرا کرده ‌تا گفتمان انقلاب اسلامی، شکست بخورد اما هر بار این دشمن و استعمار بوده که شکست خورده است. 

سردار کشکولی با بیان اینکه فتنه اخیر مهر و آبان‌ماه از جمله فتنه‌ها و جنگ دشمن بود که از ویژگی‌های آن، برنامه‌ریزی برپایه جعل و دروغ رویدادها از طریق فضای مجازی بود، تصریح کرد: براساس نظرسنجی صورت گرفته اخیر توسط معاونت علمی و پژوهشی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، حدود ۹۵ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، مخالف روش شورش و اغتشاش برای بیان انتقاد و اعتراض بوده‌اند و از روش‌های قانونی، حمایت کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه محاسبات اشتباه دشمن این بود که اقتدار بسیج و مردم را در حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران، دست کم گرفت، افزود: بسیج، یک مکتب فکری و چارچوب عملی برای همه ابعاد زندگی است و یک کارزار اثرگذار در برابر فتنه‌ها و آشوب‌هاست. 

سردار کشکولی با اشاره به اینکه جمع‌های نخبگانی بسیج و هیئت‌های اندیشه‌ورز بسیجی تلاش می‌کنند با تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و رویکردهای علمی و کاربردی، برای رفع مسائل جامعه، به مسئولان، یاری رسانند، عنوان کرد: اعتلای بیش از پیش انقلاب اسلامی از جمله اهداف مهم مکتب و فرهنگ بسیجی است. 

وی گفت: تقویت فرهنگ مطالبه‌گری برای رفع مشکلات جامعه از دیگر ویژگی‌های مکتب و فرهنگ بسیجی است.

انتهای پیام/ 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم