مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید استان، گفت: ۸۰ هزار برگ سند در حوزه دفاع‌مقدس جمع‌آوری شد.

به گزارش خبر افلاک ، سرهنگ محسن رشیدی، اظهارداشت: ۲۲ کمیته برای کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید استان فعال شده که یکی از کمیته‌ها مسئولیت جمع‌آوری اسناد حوزه دفاع مقدس را دارد که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۸۰ هزار برگ سند در حوزه دفاع‌مقدس جمع‌آوری شده است.

وی افزود: از این تعداد تاکنون شش هزار برگ سند حوزه دفاع‌مقدس آنالیز شده که در سایت دفاع‌مقدس بارگذاری می‌شوند و در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: همچنین در حوزه تاریخ شفاهی و چاپ کتاب نیز تاکنون ۶۰ کتاب در حوزه دفاع‌مقدس به چاپ رسیده که شامل تاریخ‌شفاهی و خاطرات رزمندگان و خانواده‌های شهدا بوده است که این کتاب‌ها نیز در نمایشگاه کتاب تهران به نمایش گذاشته شد.

رشیدی با اشاره به باغ‌موزه دفاع‌مقدس لرستان گفت: باغ‌موزه از لحاظ فیزیکی آماده است و اوایل بهمن‌ماه تحویل موقت می‌شود، زمان قطعی افتتاح نیز اعلام خواهد شد؛ البته از محل اعتبارات ریاست جمهوری رقمی لحاظ شد که منجر به تکمیل پروژه گردید.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک