مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: بنیاد تعاون زندانیان استان توانسته برای ۷۵۰ زندانی اشتغال پایدار ایجاد کند که این مهم در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش خبر افلاک ، عبدالمجید کشوری اظهارداشت: مهارت‌آموزی، توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای زندانیان از اولویت‌های مهم سازمان زندان‌ها است که این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: امسال کارگاه‌های اشتغال در استان به هزار و ۲۰۰ متر ارتقا یافته و تجهیزات زیادی بروز‌رسانی و خریداری شده که به دنبال این امر، تعداد مشاغل در زندان‌ها هم افزایش یافته است.

مدیرکل زندان‌های لرستان تصریح کرد: در سال‌جاری ۳۵۰ زندانی در کارگاه‌های اشتغال زندان‌ها مشغول به کار هستند و همچنین ۴۰۰ زندانی شرایط اعزام به کار را دارند.

کشوری بیان کرد: در مجموع امسال بنیاد تعاون زندانیان استان توانسته برای ۷۵۰ زندانی اشتغال پایدار ایجاد کند که به دنبال آن زندانیان با فعالیت در این مشاغل، کسب درآمد دارند و این مهم در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه این اقدامات در راستای سند تحول قوه قضائیه است، گفت: هدف اصلی از این برنامه این است که زندانیان پس از آزادی بتوانند وارد چرخه اقتصادی شوند.

مدیرکل زندان‌های لرستان خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها شامل قالی‌بافی، خیاطی، خراطی و مشبک‌کاری، مرواربافی، پرورش گیاهان زینتی، شیرینی‌پزی، تولیددستمال کاغذی، سفالگری و پرورش زنبور عسل است.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک