رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، بهرام دلفان از افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در پلی کلینیک فوق تخصصی مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر خرم آباد خبر داد.

وی، گفت: این مرکز با صرف هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد تومان اعتبار که مشتمل بر بخش‌های تالاسمی و هموفیلی بوده و هم اکنون شاهد افتتاح آن با ۱۰ تخت بیمارستانی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: مرکز جامع بیماران خاص که امروز افتتاح شد دارای سیستم گرمایشی، سرمایشی، مجهز به آسانسور و همچنین دارای واحد‌های شنوایی سنجی، بینایی سنجی، توان بخشی، گفتار درمانی، روانشناسی بالینی، داروخانه بیماران خاص، مانند «دسفرال»، «نانوجید»، «ال وان» و انواع فاکتور‌های تزریقی بیماران هموفیلی و نیز داروی تزریقی بیماران «اس ام ای» مانند «اپسینارازا» است.

دلفان، افزود: همچنین مرکز دندانپزشکی بیماران خاص به همراه دندان پزشک مقیم برای معاینه، ترمیم و دیگر اقدامات دندانپزشکی، ویزیت متخصصین داخلی، قلب، اکو و خون، بر اساس بسته‌های حمایتی وزارت بهداشت انجام می‌شود.

وی، گفت: با افتتاح این مرکز، توانسته‌ایم بخشی از مشکلات بیماران خاص استان را شناسایی و در زمینه پیشگیری و بهبود کیفیت درمانی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، روانی و درمان به موقع بیماران، به اهداف مورد نظر خود نزدیک‌تر می‌شویم.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان