معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در حوزه گردشگری گفت:برنامه ریزی در حوزه گردشگری می‌تواند منجر به توسعه و رونق اقتصادی استان لرستان شود.

به گزارش خبر افلاک ، احمدرضا دالوند در اولین ستاد هماهنگی خدمات سفر با بیان اینکه لرستان از استان‌های گردشگرپذیر و دارای ظرفیت بالایی در این حوزه است، اظهار داشت: امروزه صنعت گردشگری پردرآمدترین و پررونق‌ترین صنعت جهان محسوب می‌شود و هر کشوری روی این موضوع برنامه‌ریزی مناسبی داشته، سهم به‌سزایی در بحث درآمد‌ها و مبادلات اقتصادی به خود اختصاص داده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر لزوم تلاش و همت همه مدیران دستگاه‌های اجرایی در این حوزه تاکید کرد و گفت: برای رونق صنعت گردشگری مدیران باید نگاه خود را تغییر دهند و همکاری لازم را با ستاد هماهنگی خدمات سفر داشته باشند.
وی با بیان اینکه همه امکانات و تشکیلات مربوط به نظام بوده و هدف نظام خدمت‌رسانی به مردم است، افزود: نگاه جزیره‌ای به این موضوعات ضربه بزرگی به استان خواهد زد. همه دستگاه‌ها وظیفه دارند با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های استان به استقبال مسافران بروند تا خاطرات خوبی در ذهن مردم تداعی شود.

دالوند از تشکیل ۱۰ کمیته برای برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم این ستاد خبر داد و بیان کرد: با توجه به تجربه‌هایی که از سال قبل در این کمیته‌ها کسب شده، نقاط ضعف و قوت بررسی خواهد شد و طی جلسه آتی برنامه‌ها و پیشنهادات عملیاتی خود را ارائه خواهند داد تا در این ایام آمادگی کامل را داشته باشیم.

وی افزود: به منظور راهنمایی و هدایت مسافران نرم‌افزاری تهیه شده که به محض ورود گردشگران به استان این اپلیکیشن پیشنهاد و اماکن گردشگری و مذهبی به آنان معرفی می‌شود.

معاون استاندار بیان کرد: همچنین به‌منظور بازدید از اماکن گردشگری و دیدنی استان تور‌های گردشگری یک روزه برای مسافرین فراهم خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان