اکبری گفت: اوایل ظهر روز چهارشنبه یک سامانه بارشی وارد آسمان لرستان می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، زینب اکبری در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: از اوایل ظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی وارد آسمان لرستان می‌شود.

وی افزود: با ورود این سامانه بارشی ابرناکی، بارش باران، رعد و برق، در مناطق سردسیر بارش برف، در گردنه‌ها و جاده‌های مواصلاتی کوهستانی کولاک برف، وزش باد شدید لحظه‌ای و مه آلودگی پیش بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه تمامی نقاط استان لرستان تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرد عنوان کرد: فعالیت این سامانه بارشی تا روز جمعه ۱۶ دی ماه پایان می‌یابد.

وی بیان کرد: با توجه به بارش‌های پیش رو احتمال لغزندگی و احتمال کاهش شعاع دید در جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، آبگرفتگی معابر، ایجاد رواناب، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، کاهش میدان دید در گذرگاه‌ها و آسیب به برخی سازه‌ها وجود دارد.

اکبری گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی پیش رو پرهیز از سفر های غیر ضروری، احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، تمهیدات لازم در  جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیرو سایر اقدامات پیشگیرانه لازم را به مردم توصیه می‌کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک