رهبران با اشاره به رمز ولایت در مکتب حاج قاسم، نوشت: کسی که به ریسمان ولایت فقیه در عصری که خورشید امامت ظاهر نیست چنگ می زند، بدون شک به امام زمان(عج ) وصل شده است.

به گزارش خبرافلاک ، ‌رهبرمعظم انقلاب دردیدار خانواده سردار  شهید حاج قاسم سلیمانی که به مناسبت سومین سالگرد عروج آسمانی ایشان برگزار گردید فرمودند: دمیدن روحی تازه به جبهه مقاومت کار بسیار برجسته و اساسی شهید سلیمانی بود. سردار با تقویت مادی، معنوی و روحی مقاومت، این پدیده ماندگار و رشد یابنده را در مقابل رژیم‌صهیونیستی و نفوذ آمریکا و دیگر کشورهای استکباری حفظ، مجهز و احیاء کرد.

سردار سلیمانی با استفاده از تجربیات سالهای دفاع مقدس و مشورت های یارانش، مقاومت فلسطینی‌ها را با تکیه بر امکانات داخلی همان کشورها مقتدر کرد. متوقف کردن غائله بزرگ داعش و زدن بسیاری از ریشه‌های آن یکی از کارهای مهم سردار سلیمانی بود و شهید سلیمانی در آن قضیه هم امتحان شایسته ای ازخود به نمایش گذاشت و در مجموعه سخنان خصوصا در وصیت نامه سردار دلها حاج قاسم عزیز، دو راهبرد اساسی و عمیق به چشم می‌خورد. راهبرد اول حرم بودن جمهوری اسلامی است: جمهوری اسلامی، مرکز اسلام و تشیّع است و امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم ها می مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی(ص).

راهبرد دوم، حفظ خیمه ولایت فقیه است، حاج قاسم تاکید داشتند خیمه ولایت فقیه را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است. کسی که به ریسمان ولایت فقیه در عصری که خورشید امامت ظاهر نیست چنگ می زند، بدون شک به امام زمان (عج) وصل شده است و چنگ زدن به ریسمان ولایت فقیه علاوه بر اعتقاد قلبی چیزی جز التزام عملی به منویات ولی فقیه نیست.

سرّ توفیق شهید حاج قاسم سلیمانی که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مدظله‌العالی؛ نمونه برجسته ای از تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی(ره) بود را باید در اعتصام عملی او به ولایت مطلقه فقیه دانست. او ولایت فقیه را فراتر از شنیدن چشیده بود و فراتر از نوشتن فهمیده بود. آری رشته وصل به امام زمان(عج) قصّه پُر سوز و گدازی است که به قول حافظ، حکایتش را باید از شمع بپرسیم که پیوسته در سوز و گداز است و شمع انجمن ولایتمداری در عصر ما شهید حاج قاسم سلیمانی بود که به قول شاعر به شیوه باران پُر از طراوت تکرار بود. یعنی پندار، گفتار و کردارش تفسیر علی الدوام گفتمان ولایتمداری بود.

اوج اطاعت پذیری سردار دلها را در این فرار کلام ایشان می‌توان دید: “والله والله والله از مهم‌ترین شئون عاقبت بخیری، رابطه قلبی، دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست گرفته است.(یعنی مقام معظم رهبری).

انتهای پیام/

  • نویسنده : همایون رهبران، تحلیلگر سیاسی
  • منبع خبر : سفیر افلاک