نظری گفت: 9 دی بازتابی از وحدت و میثاق بین امت و رهبر انقلاب اسلامی ایران بود و تنها راه پاسداری و حفاظت از آرمان های بلند بالای انقلاب اسلامی، تبعیت از ولایت فقیه است.

به گزارش خبر افلاک ، علی نظری با اشاره به حماسه ۹ دی، اظهار داشت: حضرت علی(ع) در یکی از خطبه های خود در نهج البلاغه می فرمایند که اگر انسان و جامعه دارای بصیرت باشد، افق را می بیند، ابعاد حادثه را می شناسد و معرفتش را به نسبت به امور بیشتر می کند، حماسه ۹ دی در واقع مصداق همین خطبه امام علی(ع) است که مردم بصیرت خود را نشان دادند و خردشان به عنوان چراغ راه بود و پیوند خود را با ولی امت را محکم تر کردند.

وی افزود: ۹ دی تجلی تجدید عهد میان امت و ولایت بود، امام خمینی(ره) فرمودند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد و دقیقا پشتیبانی از ولایت فقیه، کشور را از گزند آسیبها دور نگه می دارد، بنابراین مردم در ۹ دی به خوبی این را درک کردند که تنها راه پاسداری و حفاظت از آرمان های بلند بالای انقلاب اسلامی، تبعیت از ولایت فقیه است.

رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد: رهبری در خنثی کردن این فتنه نقش مهمی داشتند به طوری که ولی فقیه افق را می بیند، تحلیل می کند و صادقانه با مردم صحبت نمود و نشان داد که دوست و دشمن کیست، در مجموع این حماسه بزرگ در تاریخ انقلاب می درخشد زیرا تجلی و بازتابی از وحدت و میثاق بین امت و رهبر انقلاب اسلامی ایران بود.

نظری با بیان اینکه وظیفه امروز همه ما، تبیین ابعاد مختلف حماسه ۹ دی می باشد، بیان کرد: در جهاد تبیین باید به ابعاد آن بپردازیم که منشاء آن چه بوده است، آنگاه به وظیفه خود در جهت جهاد تبیین که رهبری فرمودند یک فریضه واجب است عمل کرده ایم و لازم است که به نسل های جدید آرمان های انقلاب را گوشزد کنیم و نقش مهم مردم را که در همه صحنه ها نقش آفرینی کردند به خوبی بیان شود.

وی گفت: مردم ایران با بصیرتی که داشتند توانستند فتنه ۸۸ را سرکوب کنند و می طلبد که این میثاق روز به روز و لحظه به لحظه تجدید شود.

رئیس دانشگاه لرستان خاطر نشان کرد: دشمن همیشه دشمنی می کند چرا که کار اصلی دشمن دشمنی است و دشمنان همواره علیه ملت ایران و انقلاب توطئه هایی را طراحی می کنند که لازم است در برابر توطئه دشمن و نظام سلطه هوشیار باشیم و این در واقع همان ویژگی اصلی و مهم به نام بصیرت است که می تواند جامعه را در برابر دشمن هوشیار نماید.

نظری با تاکید بر اینکه اگر در جامعه ای بصیرت نباشد، جامعه در تاریکی زیست می کند، خاطر نشان کرد: راه مقابله با دشمن، بصیرت افزایی است به ویژه در میان نسل جوان و دهه ای که کمتر شاهد حماسه های بزرگ بوده اند و فقط شنیده اند، پس لازم است که بصیرت افزایی داشته باشیم و یاد و خاطره این چنین حماسه ها را گرامی داریم و باید توجه داشت که همه مکر و حیله ها، دامان خودشان را گرفته است.

وی افزود: مکتب رهبر انقلاب اسلامی ایران برآمده از قرآن است و خاستگاه ولایت فقیه همان قرآن است که اطاعت از ایشان را واجب کرده چرا که قرآن در مورد توطئه دشمن می فرماید که توطئه همواره دامن خود دشمن را فرا می گیرد.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: با بازگو کردن حماسه ۹ دی اول اینکه تجدید میثاق با امت و ولایت است و اینکه به نسل جوان بگوییم که راه در امان ماندن انقلاب، اطاعت از رهبری و حرکت در مسیر شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک