برنامه‌های کمیته ورزش ستاد مردمی سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اعلام شد.

به گزارش خبر افلاک، مهدی میرجلیلی رئیس کمیته ورزش ستاد مردمی سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: ورزش با مباحث فرهنگی و اجتماعی و … گره خورده و ورزشکاران دارای روحیه فتوت و جوانمردی هستند. همزمان شدن ایام شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها و روز ۹ دی و شهادت حاج قاسم سلیمانی را به فال نیک می‌گیریم. ولایتمداری جامعه ورزش، یکی از اتفاقات مهمی است که ورزشکاران پای آن اعتقادات ایستاده‌اند. جامعه ورزش هر زمان که نیاز بوده، در رویدادهای مختلف حضور داشته‌ و اهمیت اتفاقات را درک کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ذات ورزش کمک به محرومان است، عنوان کرد: چهره‌های ورزشی در این ایام در کمیته ورزش ایفای نقش خواهند کرد. در واقع به خاطر مقبولیت حاج قاسم سلیمانی، جامعه ورزش هم عشق و ارادت خود را به این شهید بزرگوار اعلام می‌کند.

رئیس کمیته ورزش ستاد مردمی سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی درباره برنامه‌های تدارک دیده شده گفت: تمام فدراسیون‌ها مسابقات خود را به نام شهید سلیمانی برگزار خواهند کرد و این برنامه با این نامگذاری‌ها تا زمان دهه فجر ادامه خواهد یافت. موضوع دیگر بحث ساخت و ساز اماکن به نام شهید سلیمانی است تا فضای ورزش مزین به نام و تصاویر این شهید شود. برگزاری پیاده روی خانوادگی و ورزش همگانی با تلاش ادارات کل استان‌ها، پویش نذر خون با محوریت فدراسیون پزشکی و پویش رهایی و جشن گلریزان با همت فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای از دیگر اقداماتی است که به انجام خواهد رسید.

میرجلیلی گفت: موضوع بعدی بحث تبیین مکتب شهید سلیمانی است. اگر بنا را بر انتقال پیام‌های شهید سلیمانی بگذاریم، تکلیف خود را انجام داده‌ایم. این شهید حس میهن دوستی فراوانی داشت و اگر همین ارادت را منتقل و از اصول مراقبت کنیم، کار خود را انجام داده‌ایم.

رئیس ستاد مردمی سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: اخلاص و مجاهدت و روحیه انقلابی گری شهید سلیمانی زبانزد بود و اگر همین سیره را داشته باشیم و منتقل کنیم، نسل ورزشکار نیز می‌توانند راه او را در ورزش ادامه بدهند. همچنین پویش «اگر شهید سلیمانی نبود، چه اتفاقی می‌افتاد؟» را راه‌اندازی می‌کنیم تا ورزشکاران به این سؤال پاسخ بدهند.

میرجلیلی اظهار داشت: عطر افشانی گلزار شهدا، معرفی شهدای ورزشکار و دیدار با خانواده این عزیزان، از دیگر اقدامات در این ایام خواهد بود. همچنین اعزام گروه‌های جهادی به سراسر کشور  را خواهیم داشت تا ایجاد روحیه امید به زندگی و نشاط را به وجود بیاورند.

وی با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی نیرو‌های مسلح از ۱۰ تا ۱۵ دی ماه و همچنین مسابقات دیگری زیر نظر تربیت بدنی بنیاد شهید، گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی در آموزش و پرورش و ساخت ۲۱۰۰ مکان ورزش در قالب این طرح از دیگر اقدامات است که تا پایان سال ادامه خواهد داشت. روز پنجشنبه ۸ دی نیز سازمان ورزش شهرداری تهران در چند رشته مسابقاتی انجام می‌دهد. همچنین این سازمان مسابقات ویژه فرزندان شهدای مدافع حرم را در دستور کار دارد.

میرجلیلی گفت: بازی «قلعه قوس» که شهید سلیمانی به آن علاقه زیادی داشت، به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان کرمان و با حضور تیم‌هایی از سراسر کشور انجام می‌شود. همچنین ۶ شهید مدافع امنیت داشتیم که قرار شد مراسم‌هایی در این باره در تهران انجام شود.

وی تصریح کرد: مراسم تجلیل از ورزشکاران جوانمرد و از کسانی که پای اعتقاد خود ایستادند و با نمایندگان رژیم صهیونسیتی رقابت نکردند، انجام خواهد شد. جشنواره عکس نیز با محوریت شهید سلیمانی و پهلوان ماندگار برگزار می‌شود. اجرای کارناوال خودرویی که فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری و حرکت به سمت مزار شهید سلیمانی و تجدید میثاق با او از سراسر کشور و همایش پیاده‌روی جامعه ورزش از میدان ولیعصر تا پارک لاله همایش پیاده‌روی در روز جمعه از دیگر اقدامات این ایام است. امیدواریم از این برنامه‌ها خروجی و اثرات مثبتی را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم