امام جمعه خرم آباد در استان لرستان با بیان اینکه بیش از ۴۲ هزار نفر بی‌سواد در استان لرستان وجود دارد که عدد بالایی است گفت: درهمین راستا باید تمام دستگاه ها به کمک آموزش و پرورش بیایند تا بی‌سوادی دراستان ریشه‌کن شود.

به گزارش خبر افلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد با اشاره به اهمیت تقوا اظهار داشت: از خداوند درخواست می‌کنیم با کرامت و بزگواری به همه شیعیان ، بندگان و نمازگزاران روز جمعه  دل‌های همه ما را با نور تقوا روشن کند.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو در این هفته افزود: یکشنبه چهارم دی ماه  ولادت حضرت عیسی (ع) است، پیامبری که مورد احترام همه ما مسلمانان است این روز را به هموطنان مسیحی تبریک می‌گوییم.

 امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه کشور ما همچنان نیازمند ادامه نهضت سواد آموزی است عنوان کرد: روز چهارشنبه هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام راحل در سال ۱۳۵۸ است که درهمین راستا از تمام آموزش‌دهندگان در نهضت سواد آموزی تقدیر می کنیم که در این مسیر خداپسندانه  مجاهدت می‌کنند و به طور یقین پاداش  فراوانی در نزد خداوند دارند.

وی بیان کرد: براساس قوانین انتظار می‌رود مسئولان و دستگاه‌های مربوطه به تقاضاهای مربیان نهضت سوادآموزی به عنوان قشری زحمت‌کش توجه کنند.

شاهرخی گفت: در استان لرستان بیش از ۴۲ هزار نفر بیسواد داریم که عدد بالایی است درهمین راستا باید تمام دستگاه ها به کمک آموزش و پرورش بیایند تا بیسوادی دراستان ریشه کن شود چرا که تلاش در جهت سوادآموزی   نیازمند مشارکت تمام دستگاه های اجرایی است،  اینکه مسئولان دور هم بنشینند مصوباتی تصویب شود ولی در عمل  ناقص انجام شود پسندیده نیست.

وی تصریح کرد: روز چهارشنبه هفتم دی ماه شهادت آیت الله حسین غفاری به دست دژخیمان رژیم پهلوی در زندان است، این عالم بزرگوار که در آن روزهای سخت و دشوار پیام امام  راحل را به مردم می‌رساند و در مسیر امام راحل  حرکت کرد.

 نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) خاطرنشان کرد: حضرت صدیقه طاهره (س) در بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت متولد و در سال ۱۱ هجری در سوم جمادی الثانی در سن ۱۸ سالگی به شهادت رسیدند.

وی  اظهار داشت: امام حسن (ع) می‌فرماید یک شب جمعه در کنار سجاده مادرم بودم  که تا صبح برای دیگران دعا می‌کرد از ایشان سوال کردم مادر برای خودمان دعا نکردید گفتند اول همسایه بعد خودمان که این  امر حاکی از اهمیت احترام به همسایه است.

شاهرخی افزود:  تکریم فرزندان، رفتار آرامشبخش  در خانه ، احترام به همسر، صبر بر ناملایمات و راز داری از جمله خصوصیات برجسته حضرت فاطمه زهرا(س) بودند که امروز همه ما به ویژه بانوان بیش از گذشته به این صفات نیازمند هستیم.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه پیروزی ملت ایران در سرنگونی رژیم سابق و استقرارنظام جمهوری اسلامی آغاز یک حرکت است عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی انتهای حرکت انقلاب نبود بلکه شروع یک حرکت برای پیشرفت در منطق اسلام شامل پیشرفت درعلم، اخلاق، اقتصاد، عدالت،  رفاه عمومی، عبودیت و تقرب به درگاه خداوند و نه پیشرفت مادی که کشورهای غربی دنبال می‌کنند بود.

وی بیان کرد: پیشرفت جمهوری اسلامی باید به تمدن نوین اسلامی ختم شود و موتور متحرکه چنین پیشرفتی امید است،  چرا که ملت نا امید ملتی تنبل و سست است ولی ملتی که امید دارد جلوتر از مسئولان جامعه حرکت می‌کند که حضور گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی در دورترین  نقاط نمونه بارز امید است که باید این امید تقویت شود.  

 شاهرخی گفت: آمریکا و حامیانش در منطقه  روی امید ایران اسلامی متمرکز شده‌اند و تمام این  شیطنت‌ها که امروز شاهد هستیم برای نا امید سازی وایجاد یاس در بین مردم ایران  توسط دشمنان است.

وی  با بیان اینکه ملت ایران هیچ گاه دچار یاس و ناامیدی نمی شود تصریح کرد: کشور ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد  ولی تنها دراستان لرستان ۳ درصد سنگ‌های تزینی دنیا وجود دارد یعنی لرستان که ۲ میلیون جمعیت دارد اگر ۲۵۰  میلیون نفر جمعیت داشته باشد به همان اندازه سنگ تزینی برای ایجاد ثروت  وجود دارد پس چرا باید نا امید باشیم.

 نماینده ولی فقیه درلرستان برای رسیدن به قله‌های افتخاروپیشرفت باید مردم نیز کمک کنند، خاطرنشان کرد: لرستان نیازمند چندین صنعت پتروشیمی، صنایع تبدیلی، سرد خانه‌های صنعتی و همچنین نیازمند چندین کشت و صنعت برای بهره‌گیری از روش‌های علمی و فناوری روز در تولید محصولات کشاورزی، باغی، دامپروری و آبزیان است که با ایجاد گردشگری سبب ایجاد تولید و اشتغال دانش بنیان که ارزش افزوده را به دنبال دارد در همین راستا باید مردم در کنار مسئولان در جذب سرمایه‌گذاران همکاری کنند.

وی اظهار داشت: موتور متحرکه پیشرفت در استان و کشور ایجاد امید و بهره‌گیری از ظرفیت های فراوان این استان است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم