سرپرست اداره کل بیمه سلامت لرستان گفت: در حال حاضر تعداد ۲۰ هزار نفر در کشور عضو صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاح ثبت نام کرده اند که بیش از ۵ هزار نفر از این تعداد متعلق به استان لرستان است.

به گزارش خبر افلاک، محسن اسدبیگی با اشاره به اینکه صندوق حمایتی بیماران خاص و صعب‌العلاج برای رفع مشکلات این بیماران در استان تشکیل شده است، اظهار داشت: در لرستان با همکاری اداره کل بیمه سلامت، دانشگاه علوم پزشکی و تأمین اجتماعی در تلاش برای حمایت از این صندوق و کمک به بیماران هستیم. 

وی با اشاره به اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج کشور، افزود: براساس این طرح ۱۰۷ بیماری خاص تحت پوشش صندوق حمایت قرار خواهد گرفت که در حال حاضر ۲۲ بیماری از این تعداد تعریف شده است. 

️وی ادامه داد: در حال حاضر افرادی که مبتلا به بیماری‌های تالاسمی، هموفیلی، ام اس، دیالیز صفاقی، همودیالیز، موکوپلی ساکارید، بال پروانه‌ای، SMA نوع ۱، SMA نوع ۲، SMA نوع ۳، سیستیک فیبروزیس، اوتیسم، سرطان، قلبی عروقی – سکته مغزی، پیوند سلول‌های بنیادی خونساز، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند قلب، پیوند پانکراس، پیوند روده، پیوند ریه و بیماری‌های روانی مزمن هستند، می‌توانند جهت دریافت هزینه از حمایت‌های بسته خدمتی بهره مند شوند. 

️اسدبیگی با بیان اینکه فرقی نمی کند که بیمار بیمه داشته و یل فاقد بیمه باشد، تصریح کرد: بیماران خاص و صعب العلاج می‌توانند برای تشکیل پرونده دریافت هزینه درمان با در دست داشتن گواهی پزشک معالج، کپی کارت ملی، مدارک مثبته مربوط به بیماری، اصل صورتحساب یا فاکتور هزینه، شماره شبا سرپرست خانوار به یکی از دفاتر پیشخوان دولت در سطح استان مراجعه کنند. 

وی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۰ هزار نفر در کشور در این طرح ثبت نام کرده‌اند که بیش از ۵ هزار نفر از این تعداد متعلق به استان لرستان است. 

سرپرست اداره کل بیمه سلامت با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در اعتبارات وجود ندارد، بیان کرد: از رسانه‌های استان انتظار می‌رود که در این زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت دهند تا تمامی بیماران خاص استان بتوانند از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم