رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی خود در کنگره آمریکا ادعاهای بی اساسی را علیه ایران مطرح ساخت.

به گزارش خبر افلاک.، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین پس از کنفرانس خبری مشترک با جو بایدن، همتای آمریکایی خود به صحن کنگره رفت و در جمع قانونگذاران آمریکایی به ایراد سخنرانی پرداخت. 

زلنسکی با بیان ادعاهای نخ نما شده کشورهای غربی علیه ایران گفت: روسیه درباره جنایت های جنگی خود در اوکراین یک شریک قدرتمند یافته است. ایران اقدام به ارسال پهپادهای تهاجمی به روسیه کرده و این پهپادها زیرساخت های ما را نابود کرده است. 

وی با تکرار درخواست های گذشته خود از مقامات آمریکایی افزود: ما برای ادامه جنگ به تسلیحات پیشرفته نیاز داریم. ما علی رغم تمامی مشکلاتی که با آنها دست و پنجه نرم می کنیم، به مقاومت خود در برابر متجاوزان ادامه می دهیم. جنگی که اکنون علیه ما به راه افتاده تنها مربوط به اوکراین و اروپا نیست، بلکه به آینده دموکراسی در جهان و دفاع از مردم مربوط می شود. 

رئیس جمهور اوکراین در ادامه تاکید کرد: توپخانه ما برای دفاع از مواضع به ویژه در باخموت کافی نیست. ما به تسلیحات بیشتر و پیشرفته تری نیاز داریم. واشنگتن می تواند با تسریع کمک های مالی و تسلیحاتی، به شتاب یافتن پیروزی ما در جنگ کمک کند. 

این مقام اوکراینی در پایان به قانونگذاران آمریکایی گفت: پولی که شما به ما می دهید صدقه نیست بلکه سرمایه گذاری بر روی امنیت جهانی است. 

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان