رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی لرستان گفت: استان لرستان با کمبود جنگلبان برای محافظت از جنگل های ارزشمند بلوط مواجه است و پنج برابر از استانداردهای موجود در این زمینه عقب تر است.

به گزارش خبر افلاک، احسان سهرابی با بیان اینکه در استان لرستان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار مرتع و جنگل وجود دارد، اظهار داشت: از این میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار وسعت جنگل‌های بلوط است.

وی با بیان اینکه بخشی از ساختار اداری منابع طبیعی و آبخیزداری یگان حفاظت است، افزود: در این راستا هر بخشی از عرصه‌های جنگل‌های بلوط استان توسط یک جنگلبان حفاظت و حراست می‌شود. 

سهرابی با بیان اینکه در استان لرستان با کمبود جنگلبان مواجه هستیم و در مقایسه با استانداردهای موجود از میزان مناسبی برخوردار نیستیم، عنوان کرد: در حال حاضر هر ۴۰ تا ۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های جنگلی استان توسط یک جنگلبان حفاظت می‌شود درحالی که نرم استاندارد هر ۵ تا ۱۰ هزار هکتار یک جنگلبان می‌باشد که استان لرستان فاصله بسیاری با این استانداردها دارد. 

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی لرستان با اشاره به کمبود نیرو در سازمان جنگل‌ها در اکثر شهرهای کشور بیان کرد: استان لرستان نسبت به استانداردها ۵ برابر در زمینه نیروی مورد نیاز جهت حفاظت از عرصه‌های جنگلی از استانداردها عقب‌تر است. 

وی با اشاره به اینکه تعهدات اداره جنگل‌ها درباره حفاظت و توسعه جنگل‌ها در چند زیربخش است، افزود: جنگل‌کاری که صورت می‌پذیرد تحت عنوان احیاء، توسعه و غنی‌سازی جنگل‌هاست که تعهدات امسال ما ۵۵۰ هکتار با برآورد ۴ میلیارد تومان اعتبار است که در مراحل مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم