مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان برای مدارس لرستان اختصاص می‌یابد گفت: مدارس نیمه کاره پلدختر تکمیل می شود.

به گزارش خبر افلاک ، یونس بهاروند در جلسه شورای آموزش و پرورش پلدختر که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه در ابتدای سال ۹۹ اعتبارات سیل قطع شد، اظهار داشت: در پلدختر و شهرستان‌های دیگر استان پروژه‌های خوبی را شروع کرده بودیم که متاسفانه با قطع شدن اعتبارات ماده ۱۰معوقات پیمانکاران باقی ماند و پروژه‌ها در پلدختر به صورت نیمه تمام باقی ماند‌.

وی با بیان اینکه کار بازپس‌گیری مطالبات مناطق سیل زده از اعتبارات ملی پیگیری شده است، افزود: با پیگیری‌های استاندار لرستان، وزیر کشور طی نامه‌ای از رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی خواستار اختصاص اعتبار برای نوسازی مدارس مناطق سیل زده شده است که در صورت تصویب این طرح در هیئت دولت، بیش از ۱۰۰میلیارد تومان برای مدارس استان تخصیص می‌یابد و مدارس نیمه کاره پلدختر و مطالبات  پیمانکاران نیز پرداخت می شود. 

بهاروند بیان کرد: با جذب اعتبارات سیلاب، تحولات خوبی در مدارس پلدختر و مدارس شهرهای خسارت دیده از سیل ۹۸ اتفاق می‌افتد. 

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با بیان اینکه مشکل پیمانکار مدرسه منطقه تنگ علی برطرف و پروژه فعال شده است، عنوان کرد: این پروژه در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می رسد. 

وی عنوان کرد: برای پروژه‌های نوساز،  تجهیزاتی داریم  که در صورت تکمیل پروژه‌ها، این تجهیزات بین مدارس توزیع می‌شود. 

بهاروند با اشاره به اینکه سرانه ورزشی لرستان از سرانه پرورشی و درسی کمتر است بیان کرد: در صورت تخصیص اعتبارات توجه بیشتری صورت می گیرد تا سرانه ورزشی دانش آموزان ارتقا پیدا کند. 

بهاروند با اشاره به اینکه نوسازی مدارس استان در جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری رتبه اول را کسب کرده است، گفت: ۹ پروژه در دست ساخت در سطح شهرستان پلدختر داریم و سالن ورزشی بن کشکه معمولان نیز با۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا ماه آینده تکمیل و اختیار جوانان قرار می‌گیرد . 

وی با بیان اینکه دو مدرسه در کناربلوط و میدان بزرگ در دست احداث است، تصریح کرد: پروژه گری بلمک در حال آماده شدن است و دو مدرسه دو کلاسه در برآفتاب غزال و چوبر معمولان نیز احداث می‌شود. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم