مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان جزئیات برنامه‌های تشییع چهار شهید گمنام لرستان را تشریح کرد.

به گزارش خبر افلاک، سرهنگ پاسدار محسن رشیدی با اشاره به جزئیات برنامه‌های تشییع شهدای گمنام در استان لرستان اظهار داشت: کاروان ۴ شهید گمنام روز سه‌شنبه ۲۹ آذر ماه از طریق شهرستان الیگودرز وارد استان می‌شوند و مورد استقبال مردم شهرستان الیگودرز قرار می‌گیرند و سپس با حضور چهار شهید گمنام مراسم شبی با شهدا برگزار می‌شود.

وی افزود: صبح چهارشنبه ۳۰ آذر ماه کاروان شهدای گمنام وارد شهرستان ازنا می‌شود و با حضور چهار شهید گمنام نماز ظهروعصر دریادمان شهدای گمنام شهدا برگزار و سپس کاروان شهدا به سمت شهرستان دورود حرکت می‌کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: پس از ورود کاروان شهدا به شهرستان دورود مراسم شبی با شهدا در این شهرستان  برگزار می‌شود.

 وی بیان کرد: کاروان شهدای گمنام لرستان صبح پنج‌شنبه یکم دی ماه وارد شهرستان دلفان می‌شوند و پس از اقامه نماز ظهر و عصر این کاروان به سمت شهرستان سلسله حرکت کرده و شبی با شهدا در این شهرستان برگزار می‌شود.

رشیدی گفت: صبح جمعه دوم دی ماه کاروان شهدا وارد شهرستان دوره و چگنی می‌شود و پس از برپایی نماز ظهر در این شهرستان کاروان شهدا به سمت کوهدشت حرکت کرده و شبی  با شهدا در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: صبح شنبه سوم دی ماه کاروان شهدا به سمت کوهنانی و گراب کوهدشت حرکت کرده  و پس از آن کاروان شهدا به سمت شهرستان پلدختر حرکت و مراسم شبی با شهدا در این شهرستان برگزارمی‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان خاطرنشان کرد: صبح یکشنبه چهارم دی ماه کاروان شهدا وارد شهرستان‌های معمولان و ملاوی شده و سپس به سمت خرم‌آباد حرکت کرده و ساعت ۱۳ ظهر در میدان امام خمینی (ره) این شهرستان با استقبال مردم وارد شهر خرم‌آباد شده و پس از آن ساعت ۱۵ عصر مراسم اجتماع خواهران با حضور چهار شهید گمنام در مصلای الغدیر این شهرستان برگزار می‌شود.

رشیدی با اشاره به برگزاری مراسم شبی با شهدا با حضور پیکر پاک چهار شهید گمنام اظهار داشت: یکشنبه شب چهارم دی ماه ۱۴۰۱ مراسمات شبی با شهدا در خرم آباد در سه مسجد جوادالائمه، مسجدالاقصی و مسجد صاحب الزمان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ظهر روز دوشنبه پنجم دی ماه پیکر مطهر یکی از شهدا به سمت بروجرد و یکی دیگر از شهدا به سمت رومشکان حرکت می‌کند و شبی با شهدا با حضور این دو شهید برگزار می‌شود و همچنین با حضور دو تن دیگر از شهدا شبی با شهدا خرم‌آباد نیز درحسینیه ثاراالله این شهرستان برگزار می‌شود.

رشیدی گفت:  روز سه‌شنبه ششم دی ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) دو تن از شهدا در سپاه ناحیه شهرستان‌ بروجرد و تپه چغای شهرستان رومشکان و دو تن دیگر از شهدا نیز شهرستان خرم‌آباد در محل جدید ستاد سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران  خرم‌آباد  به خاک سپرده می‌شوند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم