مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: جشنواره و نمایشگاه دست‌آفرین‌های هنر ایرانی در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، عطا حسن‌پور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار داشت: جشنواره و نمایشگاه دست‌آفرین‌های هنر ایرانی با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان در محوطه باغ گلستان قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد برگزار می‌شود.

او هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی محصولات صنایع دستی، توجه به اشتغال و تولید، ارج نهادن به تلاش‌های فردی و گروهی و شناخت مشکلات، رفع ضعف‌های احتمالی و ارتقاء فعالیت کارگاه‌های صنایع دستی عنوان کرد و افزود: پوشاک سنتی، صنایع کاغذی سنتی، آبگینه، صنایع چرمی، ساخت و ساز‌های سنتی، صنایع چوبی و حصیری، صنایع دستی فلزی و صنایع سنگی از جمله رشته‌های فعال در این نمایشگاه خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با بیان اینکه نمایشگاه آثار برتر، نشست‌های تخصصی و تقدیر از هنرمندان صنایع دستی از جمله برنامه‌های جانبی این جشنواره و نمایشگاه است، گفت: برگزاری این رویداد استانی، رشد و توسعه صنایع دستی، آموزش، افزایش تولید و رونق بازار کار هنرمندان صنایع دستی را به دنبال خواهد داشت.

حسن‌پور بیان کرد: نمایشگاه و جشنواره دست‌آفرین‌های هنر ایرانی از ۲۳ تا ۲۵ ماه جاری در محوطه باغ گلستان قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان