مشاور امنیت ملی کاخ سفید بار دیگر رویکرد مداخله جویانه آمریکا در قبال ایران را تکرار کرد.

به گزارش خبر افلاک ، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه لفاظی‌ها ضد ایران، حمایت از آشوب طلبان را به اصطلاح خود حمایت از معترضان دانست و مدعی شد: به این کار ادامه خواهیم داد.

سالیوان بدون اشاره‌ به تشدید خشونت‌ها در کشورش و کشتار مردم آمریکا به دست نیرو‌های امنیتی و تبعیض نژادی گسترده‌ای که در این کشور وجود دارد، مدعی شد: دولت آمریکا از رئیس جمهور گرفته- که درباره این موضوع بسیار مستقیم و روشن صحبت کرده است- تا رده‌های پایین‌تر موضع خود را به صراحت روشن کرده است. دولت ما حامی حقوق معترضان صلح طلب است! حامی مطالبه حقوق زنان و دفاع از شأن انسانی شان است؛ حامی حقوق مردم سراسر (جهان) برای مطالبه یک زندگی بهتر است و ما همچنان بر سر این موضع خواهیم بود.

سالیوان در ادامه پاسخ به سئوال خبرنگار درباره اقدام دولت آمریکا در قبال جاسوسان آمریکایی بازداشت شده در ایران، ضمن اذعان به اینکه با برخی از خانواده‌های آن‌ها در آمریکا دیدار مستقیم و به صورت تلفنی و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی داشته است، گفت: این، مسئله‌ای است که من شخصاً به عنوان مشاور امنیت ملی به شدت به آن متعهد هستم. من با دیدار با این خانواده‌ها ده‌ها ساعت- اگر نگویم صد‌ها ساعت- صرف کار روی این موارد کرده ام و به این کار ادامه خواهم داد. من این را به یک سیاست تبدیل خواهم کرد تا هر خانواده‌ای که خواستار دیدار با من در کاخ سفید است، چنین امکانی را پیدا کند. گاهی مشکل برنامه ریزی وجود دارد. اما در طول سال گذشته، من فرصت دیدار با بسیاری از خانواده‌های بازداشت شدگان و افراد بازداشت شده در روسیه، افغانستان، ونزوئلا، ایران، چین و مکان‌های دیگر را داشته ام و به این کار ادامه خواهم داد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان