مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لرستان در حوزه امور بانوان، با اقدامات صورت گرفته به طور کامل پیگیری شده است.

به گزارش خبر افلاک ، فریباولی‌پور شامگاه شنبه در دومین جلسه بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور در حوزه امور بانوان که با حضور خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهور به لرستان اظهار داشت: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان لرستان تعداد ۹ مصوبه در حوزه امور بانوان و خانواده در مصوبات سفر گنجانده شده بود که از این تعداد سه مصوبه مربوط به حوزه آموزش و پرورش تعریف شده است.

وی افزود: موضوع کارآفرینی زنان روستایی و اشتغال آنها ۳ مصوبه دیگر را به خود اختصاص داده که در این رابطه اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان به این موضوع تعلق گرفت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری عنوان کرد: جهت  تامین اعتبار مصوبات سفر رئیس جمهور به لرستان در حوزه بانوان پیگیری‌های لازم از طریق دفتر امور بانوان ریاست جمهوری انجام شد و در نهایت مقرر شد که این اعتبار از طریق وزارت جهاد کشاورزی تأمین و در اختیار استان قرار بگیرد.

وی بیان کرد: در بخش دیگری از مصوبات سفر موضوع اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات برای زوجین دهه ۶۰ در نظر گرفته شده بود که در همین راستا از تعداد ۳۲ مورد افرادی که حائز شرایط بودند، تعداد ۲۳ نفر وام را دریافت و مابقی نیز در صورت رفع مشکلات پرونده خود از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

ولی‌پور در رابطه با آسیب‌شناسی حوزه بانوان استان، گفت: اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان برای آسیب‌شناسی حوزه بانوان استان در نظر گرفته شده که از این مبلغ ۲ میلیارد تومان به زایشگاه شهرستان کوهدشت و ۳ میلیارد تومان دیگر نیز به پارک بانوان سلسله تعلق گرفته است.

وی تصریح کرد: اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان جهت ساخت پارک بانوان در استان در نظر گرفته شده که از این اعتبار سه و نیم میلیارد تومان به پارک بانوان کوهدشت و یک و نیم میلیارد تومان دیگر آن به شهرستان دورود اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل امور بانوان استانداری خاطرنشان کرد: با توجه به اعتبارات ذکر شده و اختصاص آن‌ها به استان، تمامی ۹ مصوبه سفر رئیس جمهور به استان لرستان در حوزه امور بانوان با موفقیت پیگیری و اجرایی  شده‌اند.

 انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم