مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان گفت: استان لرستان با ۵۸ کتابخانه عمومی، جزو استان های با کمترین کتابخانه کشور است.

به گزارش خبر افلاک ، سید سجاد راستخانه اظهار داشت: در حال حاضر ۵۸ کتابخانه عمومی در لرستان وجود دارد که از این مجموع، تعداد ۲۰ کتابخانه مشارکتی و ۳۸ کتابخانه هم نهادی و هشت کتابخانه از آنها روستایی است که جزو استان‌های با کمترین کتابخانه کشور است.

وی  با اشاره به اینکه ۷۶۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های استان لرستان ثبت شده است، افزود: در کتابخانه‌های استان ۳۰‌ هزار عضو فعال وجود دارد.

راستخانه با اشاره به رشد ۳۰‌ درصدی تعداد اعضای کتابخانه‌های استان، عنوان کرد: در حال حاضر دارای ۱۷ هزار و ۱۱۲ متر مربع فضای کتابخانه‌ای در حال استفاده در استان هستیم.

وی با اشاره به ۱۰ پروژه در حال ساخت به میزان ۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع در استان، تصریح کرد: این فضاهای در حال ساخت دارای پیشرفت فیزیکی ۲۰‌ تا ۸۰ درصدی دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان گفت: با بهره‌برداری از پروژه های در دست احداث سرانه فضای مطالعه استان به‌ازای هر ۱۰۰ نفر ۲ متر مربع افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمنان، افزود: اکنون که جنگ رسانه‌ها است، کتابخانه‌ها کارشان تنها امانت دادن کتاب نیست، بلکه سعی کرده‌ایم هر کدام از آنها یک باشگاه فرهنگی کامل باشد.

راستخانه با اشاره به روستاهای بالای ۱۵۰۰ نفر جمعیت، گفت: این روستاها چنانچه مکان مورد نیاز و مطابق با استانداردهای لازم کتابخانه‌ای را داشته باشند، اداره کل کتابخانه‌های استان لرستان این آمادگی را دارد تا نسبت به ایجاد کتابخانه در آنها اقدام کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم