استاندار لرستان گفت: مهمترین مشکل در زمینه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام این استان تامین اعتبار است برای اجرای آن نیازمند اعتبار ویژه هستیم.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب اظهار کرد: بررسی چگونگی اختصاص اعتبار پروژه راه آهن دورود _ خرم آباد _ اندیمشک به منظور فعال کردن کارگاه این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این رابطه تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی گفت: پروژه راه آهن لرستان با توجه به قدمت بالا و فرسودگی در قسمت‌هایی از آن نیازمند اصلاح، ترمیم و همچنین ایجاد خطوط جدید می‌باشد که بر لزوم تسریع در انجام این مهم تاکید شد.

استاندار لرستان افزود: یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی حوزه راه استان، آزادراه خرم آباد به اراک است که با توجه به تکمیل قطعه نخست آن در محدوده لرستان، موضوع تکمیل قطعه دوم آن به سمت استان مرکزی مورد پیگیری قرار گرفت و چگونگی راهکار‌های ادامه قطعه دوم این پروژه بررسی شد.

زیویار گفت: پروژه چهار خطه خرم آباد به پلدختر، کنار گذر دورود و راه آهن ازنا _ الیگودرز _ داران نیز از دیگر پروژه‌های مهم و راهبردی حوزه راه استان می‌باشد که گزارشی از وضعیت آن‌ها و ضرورت ساخت و تکمیل این پروژه‌ها ارائه شد و در این رابطه بررسی‌های لازم به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب صورت گرفت.

وی اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی استان لرستان و قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی شمال به جنوب و مرکز کشور و همچنین حجم بالای تردد‌ها از محور‌های استان، ضرورت تکمیل پروژه‌های حوزه راه لرستان را دوچندان می‌کند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان