معاون هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: استان لرستان به عنوان پایلوت طرح های محیط زیست طبیعی کشور انتخاب شده است.

به گزارش خبر افلاک ، علیرضا نورمحمدی در اولین نشست منطقه‌ای روسا و دبیران مناطق سازمان حفاظت محیط زیست که در استان لرستان برگزار شد، با بیان اینکه استان لرستان به عنوان استان پایلوت اجرای طرح‌های محیط زیست طبیعی انتخاب شده است، اظهار داشت: در بندهای یک و ۱۷ مصوبات این نشست، ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها موظف شده بودند که در حد امکان از تجهیزات و تکنولوژی‌های نوین در حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان استفاده کنند.

وی افزود: با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته، نتایج خوبی در این استان در راستای اجرای مصوبات نشست حاصل شده است و لازم است که این اقدامات به سایر استان‌های کشور در راستای پیشبرد اهداف سازمانی تسری پیدا کند.

نورمحمدی با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به استان لرستان، بیان کرد: در این سفر اولین مرکز مانیتورینگ و پایش برخط مناطق و تالاب‌های استان، اخذ مجوز دستگاه‌های بی‌سیم دیجیتال و تکرارکننده‌های آن، اولین و بزرگترین سایت پرورش گوزن زرد بخش خصوصی کشور و رونمایی از فسیل‌های هفت میلیون ساله  دره دیمه نورآباد در مجموعه قلعه فرهنگی- تاریخی فلک الافلاک خرم آباد افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه افتتاح این پروژه‌ها کاملأ منطبق بر شعار سال سازمان حفاظت محیط زیست یعنی “محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه”  است، عنوان کرد: این طرح ها بعد از این نشست و با تلاش همکاران ما در راستای اجرایی کردن مصوبات آن صورت پذیرفته است.

معاون سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور  با بیان اینکه تاکنون نشست‌های متعددی با موضوعات مختلف از جمله محیط زیست انسانی و طبیعی در سطح کشور برگزار شده است، افزود: مسائل و مشکلات محیط زیست کشور در این جلسات واکاوی و چاره جویی شده و با تلاش‌های شبانه روزی همکاران، این امور در حال پیگیری و حصول نتیجه هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم