مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید هوای این استان سردتر می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، بهروز مرادپور اظهار کرد: ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق، کاهش دما، احتمال ریزش تگرگ، در مناطق کوهستانی و ارتفاعات رگبار برف، وزش باد شدید لحظه‌ای، مه آلودگی هوا برای آسمان لرستان پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: همچنین این سامانه بارشی با شدت و ضعف در همه نقاط استان به ویژه مناطق شمالی و غربی همراه است و فعالیت آن از چهارشنبه آغاز و تا ظهر پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

مرادپور بیان کرد: لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفر‌های بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، آبگرفتگی معابر، ایجاد رواناب، احتمال شکسته شدن سرشاخه‌های درختان، سقوط اشیاء، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، کاهش میدان دید افقی قابل پیش‌بینی است.

وی گفت: پرهیز از سفر‌های غیر ضروری، احتیاط در سفر‌های برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها و رودخانه ها، آمادگی ادارات خدمات رسان و امدادی جهت شرایط زمستانی در گردنه‌ها و مناطق سردسیر، استحکام سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی (جمع آوری محصولات) و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم ضروری است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان