رییس فدراسیون جودو کشور گفت: برای اولین بار در سطح کشور، کمپ بین‌المللی جودو در استان لرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو کشور در نشست انتخابات هیئت رئیسه جودو لرستان گفت: تعداد ۶ اردوی تیم ملی جودو به میزبانی لرستان برگزار شده است که گویای توانمندی استان لرستان در زمینه فعالیت‌های ورزش جودو است و هیئت جودو استان لرستان یکی از هیئت‌های برتر کشور از نظر ارزیابی عملکرد است.

رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران، تشریح کرد: لیاقت و شایستگی استان لرستان در زمینه ورزش جودو، بسیار بالاست؛ لرستان، قهرمانان ارزشمندی در جودو تحویل کشور داده است که در آینده نیز همین‌گونه خواهد بود.

میراسماعیلی، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم استان لرستان، داور بین المللی جودو به کشور تحویل بدهد و در این زمینه کمبود‌هایی داریم که بایستی رفع شوند.

او گفت: بخش دیگری که نیازمند تلاش مضاعف است، تربیت مربیان بین‌المللی در استان است؛ لرستان باید مربیان تراز بین‌المللی در زمینه ورزش جودو داشته باشد.

رییس فدراسیون جودو خواستار این شد که در سطح روستاها، فعالیت‌های ورزش جودو شدت بیشتری داشته باشد و ورزش روستایی مورد توجه جدی‌تری قرار گیرد.

میراسماعیلی، تصریح کرد: باید بتوانیم باشگاه‌های جودوی روستایی را در سطح استان فعال کنیم.

او افزود: در بخش بانوان، در مدت ۱۰ سال گذشته، همواره لرستان جزو برترین‌ها در سطح کشور در ورزش جودو بوده است. لرستان این پتانسیل را دارد که در سطح کشور همیشه، در جودو، اول باشد.

رییس فدراسیون جودو تصریح کرد: ما از مسوولان استان و بخش خصوصی، اقتصادی و صنعتی استان توقع داریم که از ورزش جودوی استان، بیش از پیش، حمایت کنند.

امروز شنبه ۲۸ آبان ماه؛ با حضور آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو و سیدآرش قیاسیان، مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان، انتخابات هیئت رئیسه مجمع جودو استان لرستان در سالن شهید میربهرسی دانشگاه لرستان برگزار شد.

در انتخابات هیئت رئیسه مجمع جودوی استان لرستان، براساس رأی گیری، هادی کردی به عنوان رئیس هیئت انتخاب شد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان