ساعدپور نوشت: مشخصه و هدف یک دانشجو مردمی بودن و فراگیری علم و دانش برای خدمت رسانی بی منّت به مردم است.

به گزارش خبرافلاک ، دانشجویان مشخصات و مختصات بارزی دارند که به اختصار بیان می شود: ۱-یکی از امیال و گرایش های روحی انسان میل به دانستن است؛ اگر فطرت انسان دستکاری نشده باشد میل شدیدی به فراگیری علم دارد، در رأس دانشجویان انبیاء عظام قرار داشتند.

در اولویت اول دعاهای انبیاء درخواست علم و ازدیاد آن از خدای تعالی است؛ رسول خدا(ص) دعا می فرماید: «رَبِّ زِدنِی عِلمًا» طه/۱۱۴ پروردگارا علم مرا افزون کن. یا حضرت ابراهیم(ع) دعا می فرماید: «رَبِّ هَب لِی حُکمًا» شعرا/۸۳ پروردگارا به من علم و دانش ببخش. بنابراین دانشجو براساس گرایش فطریش تشنه فراگیری علم است. خروجی این گرایش مقدس شهید چمران ها و شهید تهرانی مقدم ها و… است.

این ها مثل سدّ سدیدی در مقابل نفوذ بیگانه می ایستند و با ساخت موشک، برای کشور جنبه بازدارندگی ایجاد می کنند؛ ولی داعشجو ظهوری منافقانه در مراکز آموزشی دارند و مراکز آموزشی را سوژه قرار می دهند. چون روی کرد علمی ندارند، افرادی سرخورده و عقده ای بار آمدند و از نظر اخلاقی تهی و دچار گسل فرهنگی هستند و فرهنگ خودی را به پشیزی نمی خرند؛ و می خواهند جلوی آن ها از نظر کارهای خلاف باز باشد: « بَل یُریدُ اِلانسَانَ لِیَفجُرَ أَمامَهُ» قیامت/۵ بلکه انسان می خواهد رادع و مانعی نداشته باشد تا در تمام عمر گناه کند. لذا اگر صف کلاس و یا صف سلف را جدا کنند داد و فریادش بلند می شود، خروجی این رویکرد این است که مثل لات و الوات ها به کف خیابان می آید و سطل زباله، آمبولانس و تاکسی مردم را آتش می زنند و خون بی گناهان را میریزند و برای به اصطلاح مبارزه رویکرد و شیوه داعش را می جوید و روی او را سفید می کند.

۲-مشخصه یک دانشجو مردمی بودن اوست. هدف یک دانشجو فراگیری علم و دانش برای خدمت رسانی بی منّت به مردم است؛ در زمینه ها و رشته های مختلف بر اساس استعداد مطالعه می کند و کشور را به خود کفایی و در پرتو خودکفایی مردم را به آرامش و رفاه میرساند. کشور را به خودکفایی بنزین می‌رساند تا در یک تکانه اقتصادی مردم و مملکت دچار بحران نشود.

صنعت پتروشیمی را بومی سازی می کند تا از نفت خام ۸۰ هزار فرآورده نفتی مشتق شود که اگر نفت را تحریم کنند از مشتقات نفتی صادرات را به حد نصاب برسانند تا مردم در مضیقه تحریم شکننده قرار نگیرند. از حیث ساخت سلاح های جنگی کشور را به بازدارندگی می رساند که هر نشسته ای به ایران اسلامی عزیز طمع نورزد و…  ولی داعشجو کوکتل مولوتوف درست می کند و دکان مردم و تاکسی مردم و… را آتش می زند. سواد رسانه ای پیدا می کند و حمله و عمله آمریکا و صهیونیست ها می شود و به نیابت از دشمنان قسم خورده این مرز و بوم ناامنی ایجاد و کسب و کار مردم را مختل می کند. کارخانه فحش سازی درست و مقدسات مردم را به باد توهین می گیرد. وقتی متوجه می شود که ذهن مردم با این فحش های چاله میدانی و چارواداری عوض نمی شود، مستقیماً با مردم درگیر می شود و در اماکن مقدس آنها را به رگبار می بندد. آنها را مُثله می کند، گلوی آنها را می برد تا جیره و مواجب بیشتری از اربابانشان بگیرند.

آری خروجی داعشجویی چیزی کم تر از این نمیتواند باشد. کسانی که اوامر نتانیاهوی صهیونیست را اجرا می کنند و در واقع پیرو مرام صهیونیت ها می شوند که در یک روز ۷۰ پیامبر را سربریدند، باید امثال شهید سید عجمیان را هم دوره کنند و آن سید مظلوم را آنگونه به شهادت برسانند.

۳-استکبار ستیزی: دانشجویان ما بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که نفس ها را در سینه خفه کرده بودند در استقبال از معاون رئیس جمهور آمریکا فریاد مرگ بر آمریکایشان در آسمان طنین انداز شد و سه نفر از دانشجویان جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و فدایی آزادی شدند. در سال ۱۳۵۸ که سفارت آمریکا نقش ستادکل هماهنگ کننده مجموعه ضد انقلاب را ایفا می کرد و کشور ما را که تازه به استقلال و آزادی رسیده بود در معرض مخاطره قرار داده بود.

دانشجویان پیرو خط امام(ره) روز ۱۳ آبان را که سال ۴۳ امام را به ترکیه تبعید کرده بودند در نظر گرفتند و جاسوس های آمریکا را به اسارت گرفتند؛ حرکت آن دانشجویان این قدر مهم بود که امام(ره)، گرفتن جاسوس خانه آمریکا را انقلاب دوم معرفی کردند. در آن حرکت شاخ و دندان آمریکا در هم ریخته شد و پیش بینی امام هم تحقق پیدا کرد که فرمود: «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند» ولی داعشجوی وطن فروش با انقلابی درگیر شده است که منافع استکبار جهانی را به مخاطره انداخته است و دارد دست و پای نحس آمریکا را جمع می کند که آن را از منطقه اخراج کند.

با انقلابی درگیر شده است که عرصه را برصهیونیست ها هرچه بیشتر تنگ تر کرده است و می رود به لطف خدای منّان منطقه غرب آسیا را از لوث کثیف اسرائیل غاصب پاک کند تا کودکان مظلوم از دست این شیاد های شرور نفس راحتی بکشند. این افراد شیاد و شرور با گرای صهیونیست های کودک کش دانشمندان هسته ای و موشکی ما را به شهادت رساندند. آری خروجی داعشجو چیزی کم تر از این نمیتواند باشد. ۴-عدالت طلبی: دانشجو در فراگیری علم و دانش، روابط بین اشیاء را کشف می کند و اگر به دقت ریز شود عدالت تکوینی را مشاهده می کند و متوجه می شود که: «العَدلُ وَضعُ شیءٍ عَلی مَحَلهِ» عدل یعنی هرچیزی در جای خود قرار گیرد و واقعاً هم جهان بر اساس عدالت تکوینی برقرار و سرپاست.

«جهان چون چشم خط و خال و ابروست/هرچیز به جای خویش نیکوست»

عدالت و عدالت طلبی در رگ و پوست دانشجو عجین شد است و اگر از فطرت اصلی منحرف نشده باشد اجرای عدالت از مطالبات به حق اوست ولی داعشجو ظلم و اجحاف به هم نوع خود جزء مشخصات بارز اوست؛ با آدم کشی خو گرفته است؛ مثل منافقین آمار ارائه می دهند که دوازده هزار نفر را از مردم ایران کشته ایم؛ و غرب مدعی دفاع از حقوق بشرهم وقیحانه آنها را در دامان خود پرورش می دهند. غرب وارث خوی انسان کشی آتیلد، نرون، هیتلر، موسیلینی و ترامپ و… است. در درون غرب اتو کشیده یک آرزو مثل نرون خوابیده است که ای کاش بشر یک گردن می داشت تا با یک ضربه شمشیر آن را قطع می کردیم.   

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدکرم ساعدپور، تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل
  • منبع خبر : سفیر افلاک