رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه رسانه‌ها باید در مسیر تمدن‌سازی نوین اسلامی حرکت کنند، گفت: ارکان مهم تمدن‌سازی، رسانه و دانشگاه هستند.

به گزارش خبر افلاک، علی نظری در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، با بیان اینکه اهمیت رسانه به قدری است که یک سخن، می‌تواند جنگی را در دنیا ایجاد کند یا جنگی را بخواباند. 

وی با بیان اینکه رسانه‌ای مورد تأیید قرآن کریم است که پیام‌آور سخنان پیامبران باشد، افزود: گفتمان انقلاب اسلامی به دنبال آن است که رسانه، نقش مهمی در تمدن‌سازی نوین اسلامی داشته باشد. 

نظری با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید در مسیر تمدن‌سازی نوین اسلامی حرکت کنند، عنوان کرد: ارکان مهم تمدن‌سازی، رسانه و دانشگاه هستند و دانشگاه به نوعی یک پیام است. 

رئیس دانشگاه لرستان بل اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم که در آن به قلم سوگند یاد شده، تصریح کرد: قلم برای شهدا می‌نویسد پس نقش قلم و رسانه در ارتقای فرهنگ از نگاه قرآن کریم، یک نقش بسیار مهم و اساسی است. 

وی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه باید جشنواره‌ها و همایش‌های معتبر ملی و بین‌المللی را که در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی در دانشگاه لرستان برگزار می‌شوند را به تصویر بکشند و به مردم منعکس کنند، افزود: از رسانه‌ها توقع می‌رود پیشرفت‌های علمی دانشگاه لرستان در زمینه‌های مختلف را براساس رسالت جهاد تبیین، برای مردم تشریح و تبیین کنند. 

نظری با بیان اینه یکی دیگر از اقداماتی که توقع می‌رود از سوی اصحاب رسانه، تقویت شود بررسی چالش‌های استان از نگاه متخصصان دانشگاهی است، تصریح کرد: در این زمینه می‌بایست گفت‌وگوهای رسانه‌ای با اعضای هیئت علمی دانشگاه ها افزایش یابد. 

میثاق حیدری مشاور رئیس دانشگاه لرستان در امور بانوان و رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه لرستان نیز در این نشست با بیان اینکه در شرایط کنونی با جنگ روایت‌ها روبه‌رو هستیم، افزود: هدایت افکار عمومی در رسانه ها اتفاق می‌افتد و این گویای کارکرد و نقش مهم رسانه‌ است. 

وی با بیان اینکه دشمن در مقابل دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران شبه‌افکنی می‌کند، عنوان کرد: در این راستا نقش رسانه‌های کشور براساس جهاد تبیین، یک نقش بسیار مهم است. 

رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه لرستان با بیان اینکه در میدان جنگ رسانه‌ای که بخشی از جنگ شناختی دشمن است نیاز به شخصیت‌های اثرگذار و بزرگی با ویژگی‌های الگوگرفته از شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی داریم، گفت: همیشه تلاش کرده‌ایم تعاملات بین دانشگاه لرستان و رسانه‌ها تقویت شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم