معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از ایجاد شهرک گردشگری سلامت در استان خبر داد.

به گزارش خبر افلاک ، احمدرضا دالوند، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در نشست سراسری تخصصی گردشگری و کشاورزی که با حضور فاطمی معاون وزارت میراث فرهنگی گردشگردی کشور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که استان دارد، می‌تواند به قطب کشاورزی و گردشگری در کشور تبدیل شود.

او افزود: آنچه لرستان را از دیگر مناطق کشور متمایز کرده، بحث آب و دیگری خاک حاصلخیز این منطقه است. در شرایطی که دنیا با چالش آب مواجه است، لرستان در بحث بارندگی سومین استان در کشور محسوب می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه لرستان استانی چهارفصل محسوب می‌شود، گفت: آب و هوای جنوب و شمال در این منطقه کاملا با هم متفاوت هستند و در هر فصلی محصولات کشاورزی کشت می‌شود.

دالوند در ادامه به زیرساخت‌های حوزه کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل اینکه در بحث زیرساخت به‌صورت جدی اقدامات لازم صورت نگرفته و هم‌اکنون با چالش جدی آب مواجه هستیم.

او بیان کرد: در حال حاضر اقداماتی صورت گرفته که پس از بهره‌برداری، لرستان در مسیر رشد و توسعه قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه پلدختر قطب تولید انجیر سیاه در کشور محسوب می‌شود، افزود: در حوزه کشاورزی لرستان علاوه بر اینکه ظرفیت خوبی برای کشت پسته، زعفران و انار را دارد، پس از گیلان و مازندران سومین استان پرورش ماهیان سردابی به حساب می‌آید.

دالوند با اشاره به مجموعه تاریخی و فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک و دیگر بنا‌های تاریخی، دریاچه گهر و آبشار‌های زیبا در استان، عنوان کرد: طرح جامع گردشگری تهیه شده که پس از تصویب نهایی اجرایی خواهد شد و بنابر تاکید استاندار ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در اولویت قرار گرفته است.

او از ایجاد شهرک گردشگری سلامت در استان خبر داد و افزود: این شهرک با هماهنگی نظام پزشکی کشور بر اساس پارامتر‌ها و استاندارد جهانی ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان مجموعه کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان را یکی از طرح‌های مهم و بی‌نظیر در حوزه کشاورزی و گردشگری عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت کشت محصولات با کیفیت کشاورزی، وجود گونه‌های جانوری و در حال ایجاد منطقه گردشگری این مجموعه تاثیر بسیار زیادی در جذب و ماندگاری گردشگران دارد و می‌تواند استان را به نقطه قوتی برای تبدیل منطقه گردشگری و کشاورزی تبدیل کند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان