مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر لرستان گفت: ۳۵ درصد از جامعه عشایری لرستان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند.

 به گزارش خبر افلاک ، محمدرضا عسگریان شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۲۸۵ هزار نفر در استان لرستان مشمول صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر هستند، اظهار داشت: تاکنون ۹۹ هزار نفر معادل ۳۵ درصد از جامعه عشایری تحت پوشش بیمه خدمات اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه افراد فاقد بیمه از رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال تحت پوشش این صندوق قرار می‌گیرند، افزود: در حال حاضر ۵۷ کارگزاری در سطح استان فعال است و استان در رتبه ۱۱ کشوری قرار دارد.

عسگریان با اشاره به گسترش چتر حمایتی این صندوق در سطح استان، عنوان کرد: قرارگاه کرامت خردادماه امسال در دهه کرامت با نام علی بن موسی الرضا(ع) راه‌اندازی شد که براساس آن مدیران صندوق به عنوان فرماندهان قرارگاه هستند و برای آنها سهمیه تکلیفی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه براساس تکلیف قرار است ۱۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش صندوق قرار گیرند، بیان کرد: سهم لرستان در این طرح ۱۸ هزار و ۵۵۵ نفر است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی خدمات این صندوق به اقشار مختلف روستایی و عشایری، تصریح کرد: ترغیب روستاییان و عشایر برای استفاده از این خدمات این صندوق ضروری است.

وی افزود: یکی از مزیت‌های این صندوق بیمه، پایین بودن میزان پرداخت هزینه‌های بیمه‌ای نسبت به سایر بیمه‌ها است.

عسگریان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری این صندوق با نهادهایی مانند تعاون روستایی، هیئت‌های مذهبی، دامداران، ورزش و جوانان، عنوان کرد: روستاییان و عشایر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرها، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، کشاورزان غیرساکن در روستا، قالیبافان، زنبورداران، مشاغل حوزه صنایع دستی هم می‌توانند از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استفاده کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم