فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در استان لرستان باید به تئاتر بیشتر توجه شود و در کلیه بخش ها و شهرهای استان گسترش پیدا کند.

به گزارش خبر افلاک ، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج لرستان با بیان اینکه بیان و شنیدن وسیله ارتباط، ارتقاء، نقل و انتقال مفاهیم است اظهار داشت: گاهی اوقات  گفت‌وگوی ساده پاسخ نمی‌دهد و مخاطب گارد می‌گیرد ولی هنر این گار را می‌شکند چون هنر قریحه‌ای است که خداوند در وجود برخی افراد قرار داده  تا  با خلاقیت خالق اثر شوند.

وی افزود: هنرمند با خلاقیت در شکل و ماهیت بیان  دست می‌برد و به گونه‌ای خلق اثر می‌کند که مفاهیم به راحتی به ‌مخاطب منتقل می شود و احساس و ادراک مخاطب را تحت تاثیر قرار داده می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: این روزها که سطح سواد در کشور  ما خیلی بالا رفته است در هنر تئاتر بیشتر باید کار کنیم.

وی با بیان اینکه تئاتر بهترین  وسیله برای  نقل و انتقال  راحت مفاهیم، حق و حقیقت است، بیان کرد: هنر تئاتر اگر توسط هنرمند متعهد به صداقت، عدالت، ارزش‌های دینی و انسانی، متعهد به ارزش‌های  اسلامی و کمال بشری روایت شود به راحتی حق و حقیقت را به مخاطب منتقل می‌کند.

کشکولی با بیان اینکه برای انتقال ‌حق و حقیقت، و آرمان‌های بشری باید بین جامعه پیوستگی ایجاد شود، گفت: در استان لرستان باید به تئاتر خیلی توجه شود و در تماس بخش و شهرهای استان گسترش پیدا کند و ما قدردان همه هنرمندان تئاتر هستیم.

وی تصریح کرد: تئاتر با هوش انسان‌ها سروکار دارد و اصولا هواداران تئاتر نخبگان و برجستگانی هستند که می‌توانند ظرافت‌های تئاتر را درک کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم