استاندار لرستان گفت: پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری از ابزارهای کمک به جوانان است و باید بانک ها شرایط پرداخت این تسهیلات را فراهم کنند.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در  قرارگاه  حمایت از خانواده و جوانی جمعیت  اظهار داشت: حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از جمله مباحثی در کشور است که باید مورد توجه دستگاه های اجرایی و نهاد های ذیربط قرار گیرد و هر گونه غفلت از این موضوع ممکن است خسارات جدی برای جامعه در پی داشته باشد.

وی افزود: جوانی جمعیت و رسیدگی به موضوعات مرتبط با این حوزه به عنوان یک مبحث زیرساختی در جامعه، از جمله مواردی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد. 

استاندار لرستان عنوان کرد: عدم برنامه‌ریزی برای جوان نگه داشتن جمعیت، در دراز مدت موجب می شود تا نشاط در جامعه با خطر روبرو شود و حرکت به سمت پیر شدن جمعیت آغاز شود که باید از این موضوع پیشگیری شود . 

وی بیان کرد: در بحث حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مردم و دستگاه های اجرایی نقش دارند و لازم است فرهنگ سازی و انجام اقدامات اساسی در دستور کار قرار گیرد. 

زیویار  گفت: فضای مجازی از ظرفیت‌های مهمی که می توان از آن در جهت ارائه مدل های سبک زندگی استفاده کرد و از این فرصت در راستای جوان سازی جمعیت بهره برد .

وی تصریح کرد: اهمیت جوان سازی جمعیت به حدی است که معاندین در جهت ضربه زدن به کشور از این حیث برنامه‌ریزی می‌کنند و لازم است با اقدامات پیشگیرانه در مقابل نقشه‌های  دشمنان نظام ایستادگی کرد.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: پرهیز از تجملات و فرهنگ‌سازی برای ساده زیستی از مواردی است که می‌تواند به ترغیب جوانان در جهت تشکیل خانواده کمک کند و لازم است به این نکات عمل شود.

وی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات ازدواج، بیماری‌های خاص و فرزند آوری از دیگر ابزارهای کمک به جوانان به شمار می رود و انتظار می رود بانک ها در این رابطه شرایط را تسهیل کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم