امیری با بیان اینکه موفقیت ایران سبب شده تا موقعیت دشمنان متزلزل شود، گفت: مهمترین پیام مردم در 13 آبان، دفاع از ارزشها است.

به گزارش خبرافلاک ، ۱۳ آبان یادآور حوادثی است که هر کدام بسیار مهم می باشند، در دوران پهلوی دانش آموزان و نوجوانان زیادی به دلیل اعتراض به رژیم به خاک و خون کشیده شدند، در چنین روز امام(ره) تبعید و لانه جاسوسی آمریکا تسخیر گردید.

۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار است، ملت ایران با همین روحیه استکبار ستیزی بر علیه رژیم فاسد پهلوی برخاستند و توانستند رژیم را نابود کنند و از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون هر ساله در ۱۳ آبان راهپیمایی باشکوهی برگزار می شود که مردم با حضور خود نشان دهند همچنان در دفاع از نظام و ارزشها ایستاده اند.

در حادثه اخیر تروریستی در شیراز تعدادی از هموطنانمان از جمله سه دانش آموز به شهادت رسیدند لذا راهپیمایی امسال ۱۳ آبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با حضور پرشور می توان پاسخ کوبنده ای به دشمن داد.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با امیر علی حیدر امیری تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

چرا راهپیمایی امسال از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

حضور پررنگ مردم در گرامیداشت ۱۳ آبان امسال بسیار حائز اهمیت است چرا که در حوادث اخیر محرز شد که دشمنان به دنبال ضربه به نظام هستند و حرکت ایران در مسیر پیشرفت و موفقیت دشمن را نگران کرده است، این در حالیست که این موفقیت ایران سبب شده تا موقعیت دشمنان متزلزل شود و در نتیجه هرچه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قدرتمند تر شود، آمریکا و دیگر همدستانش بیشتر احساس خطر می کنند.

ایران قبل از پیروزی انقلاب، تحت سلطه آمریکا بود و همه منافع و منابع این کشور را به غارت می بردند و در واقع ایران در آن زمان ژاندارم منطقه شده بود برای حمایت از اسرائیل، از طرف دیگر هم این کشور از نظر اقتصادی، علمی و بهداشتی به شدت عقب مانده بود و تمام درآمدهای این کشور صرف محافظت از رژیم اسرائیل می شد.

در زمان پهلوی یکی از مهمترین اقداماتی که انجام می دادند، پر کردن بانکهای آمریکا با پول ایران بود، از همین رو مشکلات در کشور بیداد می کرد نرخ باسوادی زیر ۵۰ درصد بود و مردم آزادی بیان نداشتند حتی زمانی که دست به اعتراض می زدند نیروهای رژیم پهلوی آنان را تبعید، تحقیر و می کشتند.

از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ایران در چه عرصه هایی موفق بوده است؟

سرانجام امام خمینی(ره) با پشتوانه مردمی برای پیروزی انقلاب برخاست، نفت و منابع از دست آمریکا خارج شد و مدیریت کشور به دست صالحان افتاد، امروز می بینیم وضعیت ایران تا جایی متحول شده که در تولید علم، موضوعات بهداشتی و دارویی جزء چند کشور برتر دنیا می باشد و امروز دانشگاه ها محلی برای تربیت نسلی نوپا و فرهیخته شده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آزادی بیان به وضوح دیده شد و در طول این سالها بالغ بر ۴۰ انتخابات در کشور برگزار شده است و امروز ایران نقطه امید مستضعفان عالم شده است، پیشرفت ایران در عرصه های مختلف خصوصا نظامی تا جایی است که خود تسلیحات لازم را می سازد و در بحث پهباد، موشک و سایر تجهیزات نظامی حرف اول را می زند.

امروز به برکت پیروزی انقلاب، ایران روی پای خود ایستاده و به یک کشور تاثیر گذار تبدیل شده است و ملت ایران از آگاهی، بصیرت و دانایی برخوردار است و ملت ستم دیده دوران پهلوی امروز به ملتی آزاد تبدیل شده تا جایی که آمریکا را به چالش می کشد و محرک دیگر کشورها برای بیرون آمدن از زیر یوغ ستم و زور ظالمان شده است.

چرا دشمنان بیش از ۴۰ سال است دست به توطئه و فتنه می زنند؟

با آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان این ملت را رها نکرده و در این سالها با انواع فریب و نیرنگ سعی در ضربه به انقلاب دارند به طوری که از جنگ نظامی گرفته تا جنگ های نیابتی، جنگ اقتصادی، نبرد رسانه ای، فتنه و سایر توطئه ها که هدفشان ضربه به نظام است.

امروز بیش از هر زمانی ملت ایران داناتر شده و با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان بار دیگر دشمن را مایوس می کنند، حضور هر ایرانی در مراسم ۱۳ آبان، تیری بر قلب دشمن است و نشان می دهد ملت ایران بعد از سالها بیدارتر و پویاتر شده است و به دشمنان اعلام می کنند همیشه در صحنه حضور دارند.

مهمترین پیام مردم در حضور ۱۳ آبان چیست؟

ملت ایران با حضور اعلام می کنند که پای دفاع از نظام، انقلاب، ارزشها و آرمانها محکم تر از همیشه ایستاده اند و این انقلاب طلیعه ظهور امام عصر(عج) می باشد.

دشمن در فتنه اخیر جنگ ترکیبی (روانی، ر سانه ای، امنیتی و اقتصادی) را در پیش گرفت اما ملت ایران در این آزمون هم سربلند بیرون آمدند و اجازه ندادند توطئه دشمن اجرا شود.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش آموزان فرمودند دشمنی آمریکا از تسخیر لانه جاسوسی نبوده بلکه این موضوع به ۲۸ مرداد سال ۳۲ برمی گردد، در آن زمان نوجوانان و جوانان به خاک و خون کشیده شدند بود، بعد از پیروزی انقلاب صدام را علیه ایران مجهز کردند ولی علیرغم همه این توطئه ها نتیجه ای نگرفتند و با شکست همراه شدند.

لانه جاسوسی آمریکا در واقع مرکز فرماندهی دشمن بود که در ۱۳ آبان تسخیر شد و اینکه امروز می گویند دشمنی آمریکا از اشغال سفارت بوده در واقع حریف است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک