رشیدی با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدا، گفت: 10 جلد کتاب اسنادی دفاع مقدس در لرستان منتشر می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، سرهنگ محسن رشیدی اظهارداشت: با توجه به کنگره ملی شهدا که در پیش داریم، قرار شد کمیته تالیف، اعتباری قرار دهد که نویسندگانی معرفی شوند و تعداد ۱۰ جلد کتاب اسنادی تا زمان برگزاری کنگره به چاپ برسد.

وی افزود: این تعداد کتاب آماده چاپ هستند که برای چاپ دو جلد کتاب، قرارداد منعقد شده که بخشی از عملکرد لشکر ۸۴ لرستان در آن ذکر شده است و کتاب های اسنادی دوران هشت سال دفاع مقدس، منبع مناسبی برای پژوهشگران این حوزه است که در لرستان چاپ می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس یکی از مهمترین گنجینه های ارزشمند در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، تلاش می شود تا همه دستاوردها و رشادتهای آن زمان در کتابها ثبت و ضبط شود تا نسل های بعدی هم بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به باغ موزه دفاع مقدس گفت: جاده جدیدی در ضلع جنوبی موزه، توسط شهرداری در حال احداث است که این پروژه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم اکنون همه زیر ساخت های مورد نیاز این پروژه آماده شده و فقط منتظر اعلام زمان افتتاح هستیم تا به بهره برداری برسد.

رشیدی به پیشرفت یادمان های شهدا اشاره کرد و افزود: یادمان شهدای گمنام الیگودرز حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یادمان بیرانشهر و زاغه، گراب کوهدشت هم در حال انجام است که تلاش می شود هرچه سریعتر انجام شود.

  • منبع خبر : سفیر افلاک