شرفی با بیان اینکه کاهش آسیب پذیری در بحران ها، هدف اصلی پدافند غیر عامل است، گفت: برای مصون سازی جامعه در برابر حملات و تهدیدها و یا بلایای طبیعی، توجه به پدافند غیرعامل اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش خبر افلاک ، میلاد شرفی اظهار داشت: اهمیت پدافند غیرعامل در فضای امروز جامعه چه در سطح ملی و چه بین المللی بسیار ضروری و مشهود است چرا که برخی از فعالیت‌ها به صورت غیر مسلحانه است و برای مصون سازی جامعه در برابر حملات و تهدیدها و یا بلایای طبیعی، توجه به پدافند غیرعامل اهمیت بسزایی دارد.

وی افزود: اقداماتی که در این راستا انجام می شود شامل زیرساخت‌ها، انرژی، شهری و مصون سازی ساختمانها و استحکام بخشی به تاسیسات در مقابل خطرات در حوزه های مختلف است و همه اقداماتی که در زمینه پدافند غیرعامل انجام می گردد سبب می شود تا جامعه ای مصون از خطرات و تهدیدها داشته باشیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان تصریح کرد: در همین راستا سالانه اقداماتی صورت می گیرد و براساس طرح های مورد نظر نیز کارهایی انجام می شود که امسال همزمان با هفته پدافند غیرعامل بیش از ۱۰۰ برنامه در استان اجرا می شود که شامل مانورها، افتتاح و سایر موارد می باشد.

شرفی عنوان کرد: ایجاد کمربند غربی خرم آباد، توسعه فیبر نوری، تدابیر لازم در بحث انرژی از مهمترین اقداماتی است که در دستور کار قرار دارند البته علاوه بر این موارد دوسویه و چند سویه کردن بیمارستان ها امری ضروری است که هم اکنون دوسویه کردن سه بیمارستان در استان در دستور کار می باشد و هدف این است که در صورت قطع برق بتوان از طرف دیگر برق مورد نیاز را تامین کرد.

انتهای میام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک