مسابقات کشتی قهرمانی کارگران کشور با از ۱۵ لغایت ۱۹ آبان ماه سالجاری در سالن ورزشی شهید چاغروند خرم‌آباد با حضور کشتی گیران کارگر سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، علی جهانی در جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی برگزاری مسابقات کشتی کارگران کشور با بیان اینکه این دوره از مسابقات در آبان ماه سالجاری در استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: مسابقات کشتی قهرمانی کارگران کشور با از ۱۵ لغایت ۱۹ آبان ماه سالجاری در سالن ورزشی شهید چاغروند خرم‌آباد با حضور کشتی گیران کارگر سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: این دوره از مسابقات به مناسبت یادوراه شهدای کارگر استان و شهید شاخص ابراهیم هادی با مشارکت هیئت ورزش کارگری، اداره کل ورزش و جوانان، هیئت کشتی استان و دیگر ارگانهای استان برگزار خواهد شد.

وی به همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی در بهتر برگزار کردن این دوره از مسایقات تاکید کرد و گفت: توسعه فرهنگ ورزش کارگری در واحدهای اقتصادی مهمترین راه ایجاد نشاط و انگیزه در کارگران و به ویژه بهره‌وری و رونق تولید خواهد بود که این مقوله مهم باید در بنگاه های اقتصادی نهادینه شود.

جهانی با بیان اینکه برگزاری این مسابقات در لرستان می تواند نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان داشته باشد، اظهار داشت: میزبانی این استان از رویدادهای ملی می‌تواند به توسعه گردشگری و فعالیت های ورزشی کمک کند و همچنین استعدادهای ورزشی به ویژه کشتی کارگری را برای فعالیت در این رشته تشویق کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان اینکه پیش بینی می شود بیش از ۵۰۰ نفر از ورزشکاران و عوامل اجرایی کشور در این دوره از مسابقات حضور خواهند یافت، گفت: دو تیم ۲۰ نفر کشتی‌گیر کارگری در قسمت فرنگی و آزاد از لرستان نیز در این مسابقات حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشتی کارگران کشور سال آینده به مسابقات کشتی کارگرن جهان که در کشور پرتقال یا اسپانیا برگزار می شود اعزام خواهند شد.

جهانی به نقش و جایگاه ورزش کارگری در استان اشاره کرد و افزود: پنج مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی کارگران در شهرستانهای خرم آباد، دورود، بروجرد، الیگودرز و ازنا وجود دارند که کارگران و ورزشکاران استان از این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند و با پیگیری‌های انجام شده تلاش داریم با کمک استاندار، وزارت کار و فدارسیون ورزش کارگری کشور در دیگر شهرستان‌ها نیز مجموعه ورزشی فرهنگی کارگری احداث کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس