مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در استان بیش از یک هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی شیب‌دار استان به بحث باغداری اختصاص یافته‌اند که درخت‌هایی مانند زیتون، بادام و پسته بیشترین بخش را به خود تخصیص داده‌اند.

به گزارش خبر افلاک ، محمدحسن کیانی‌فر امروز در خرم‌آباد، تصریح کرد: برای توسعه باغداری در لرستان بایستی از تمامی ظرفیت‌های استان در این حوزه استفاده کنیم که اراضی شیب‌دار یکی از این ظرفیت‌ها بوده که جای کار بسیار دارد. 

وی با بیان اینکه استفاده از اراضی شیب‌دار برای باغداری علاوه بر مباحث اقتصادی مزایای زیادی برای کشور دارد، افزود: با انجام این کار بحث حوزه حفاظت از خاک نیز به خوبی اجرا می‌شود و مانع فرسایش خاک می‌شود. 

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی لرستان اظهار داشت: در استان بیش از یک هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی شیب‌دار استان به بحث باغداری اختصاص یافته‌اند که درخت‌هایی مانند زیتون، بادام و پسته بیشترین بخش را به خود تخصیص داده‌اند.

کیانی‌فر با اشاره به اینکه سازمان جهاد کشاورزی لرستان برای حمایت از باغداری اراضی شیب‌دار فعالیت‌های زیادی انجام می‌دهد، تصریح کرد: توزیع نهال و چاله کنی در این اراضی به صورت رایگان انجام می‌شوند همچنین کشاورزان علاقه‌مند به باغداری در اراضی شیب‌دار از نظرات کارشناسان جهاد نیز به صورت رایگان بهره ببرند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس