احمدی با بیان اینکه دانش بنیان نقش مهمی در توسعه بومی سازی تولید دارد، گفت: 10 طرح کشاورزی در لرستان ارائه شده و در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبر افلاک ، سجاد احمدی اظهار داشت: با توجه به شعار سال، کارگروه تخصصی برگزار و بخشی از آن اندیشه ورزی است که به دنبال استفاده از ایده های جدید با حضور مجموعه های مرتبط هستیم و تلاش می شود حمایت های مورد نیاز از پروژه ها و ایده ها صورت گیرد.

وی افزود: افرادی که در بخش کشاورزی دارای ایده و فکر هستند، پس از ارائه و بررسی لازم و همچنین چکش کاری، وارد مرحله بعدی می شود که در این زمینه تاکنون افرادی که دارای اختراعات و ابتکاراتی در حوزه کشاورزی بودند مراجعه نموده اند.

مسئول بسیج کشاورزی لرستان تصریح کرد: اختراعات و ایده ها در بخش کشاورزی در حوزه ماشین آلات برداشت حبوبات، کمباین و یا استفاده از سموم است و تعدادی از اختراعات انجام شده و بخشی دیگر هم مربوط به سرمایه گذار است که این ایده به محصول و تولید انبوه تبدیل شود.

احمدی بیان کرد: هسته هایی در این زمینه تشکیل شده و به دنبال فراخوان برای ایده نخبه ها هستیم که ایده ها را ارائه دهند البته برخی از طرح های کشاورزی که ارائه شده هم اکنون در مرحله داوری است و برخی هم پیگیر استاندارد و رفع مشکلات هستند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ طرح دانش بنیان کشاورزی در دستور کار قرار دارد که تولیدات و اختراعات ماشین آلات، با محوریت بومی سازی در مزارع می باشد که برای بومی سازی کشاورزی دانش بنیان اقدام می شود.

مسئول بسیج کشاورزی لرستان گفت: رشد کشاورزی و افزایش بهره وری از مهمترین مزایای دانش بنیان در بخش کشاورزی است که با توجه به ایده ها و طرح ها، تلاش می شود که به سمت توسعه و راندمان بالای تولید حرکت کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک