عمودی‌زاده با بیان اینکه هم اکنون هیچ مددجوی پشت نوبتی در استان وجود ندارد، گفت: امسال زمینه اشتغال 2 هزار و 800 مددجو فراهم می شود و تاکنون اشتغال 670 نفر تحقق پیدا کرده است.

به گزارش خبر افلاک ، همایون عمودی‌زاده اظهارداشت: در لرستان پنج هزار و ۱۰۰ مددجوی پشت نوبت داشتیم که خوشبختانه تمامی این مددجویان تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند و اکنون هیچ مددجوی پشت نوبتی در استان نداریم.

وی افزود: از سال ۱۳۹۶ تا پایان سال گذشته، ۹۵۶ زوج کمک هزینه جهیزیه را دریافت نکرده بودند که خوشبختانه کمک هزینه همه این زوج‌ها نیز پرداخت شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان در رابطه با ایجاد شغل برای معلولان و فرزندان زنان سرپرست خانوار در استان، عنوان کرد: برای  اشتغالزایی معلولان و فرزندان زنان سرپرست خانوار، سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده بود که آن را به ۲۸۰ میلیارد تومان ارتقا دادیم و هدفگذاری ما این است که امسال دو هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد کنیم که تاکنون از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ اشتغال نزدیک به ۶۷۰ نفر تحقق پیدا کرده است.

وی در رابطه با سازماندهی و توانمندسازی کودکان کار بیان کرد: در زمینه کودکان کار یک مرکز داریم که بحث ساماندهی آنها را انجام می‌دهد که از نظر توانمندسازی و صیانت خانواده‌های آنها را شناسایی می‌کنند.

عمودی زاده گفت: برای کودکانی که خانواده‌های آنها نیازمند هستند با دستگاه‌های اجرایی همکار مانند کمیته امداد ارتباط برقرار می‌کنیم که خانواده آنها تحت پوشش قرار ‌گیرد و اگر نیاز به آموزش و مهارت‌های زندگی داشته باشند، آموزش خود و خانواده‌های آنها را انجام می‌دهیم و در بحث مهارت آموزی نیز به فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند تا آموزش‌های لازم را فراگیرند همچنین تسهیلات اشتغال‌زایی کم بهره به خانواده‌های آنها پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک