استاندار لرستان گفت: برای توسعه لرستان در همه بخش‌ها از جمله روستا نیاز به تغییر نگاه و عزم جمعی داریم.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار ظهر امروز در مراسم روز ملی روستا و عشایر و در آیین افتتاح ۳۱۳ پروژه عمرانی و اقتصادی روستایی لرستان که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: لرستان سرشار از نعمت‌های خدادادی است، اما آنچنان که باید و شاید از این فرصت‌ها استفاده نشده است،کارهای زیادی در استان انجام شده اما کافی نیست.

وی افزود: برای توسعه لرستان در همه بخش‌ها از جمله روستا نیاز به تغییر نگاه و عزم جمعی داریم.

استاندار لرستان با اشاره به رکورد استان در جذب تسهیلات تبصره‌ ١٨ عنوان کرد: با تلاش‌های فراوان توانستیم اعتبارات خوبی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهیم.

زیویار تاکید کرد: باید دانش در کنار و خدمت تولید قرار بگیرد تا نیازهای استان برطرف شود.

وی با بیان اینکه میانگین بارندگی در بخش‌ها متفاوت است، اظهار کرد: در حوزه موقعیت‌های طبیعی استان از جمله روان‌آبها آنچنان که باید سرمایه‌گذاری نشده و ما در این زمینه نیم‌قرن از کشور عقب هستیم.

 وی با اشاره به افتتاح ۱۱ پروژه جدید در بخش آبخیزداری گفت: باید در حوزه‌های مختلف کارهایی انجام شود تا استان از قطار توسعه عقب نماند.

 استاندار لرستان بر رفع موانع اداری در حوزه تولید تاکید کرد و گفت: لرستان در حوزه گیاهان دارویی، شیلات، زنبورداری و برخی محصولات کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس