نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی از مردمی‌ترین نظام های تاریخ است گفت: مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی در سطوح مختلف قوای مجریه، مقننه و قضائیه خود را نشان داده است.

به گزارش خبر افلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه پنجشنبه در دیدار با رئیس شورای عالی استان‌ها، با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی جزو مردمی‌ترین نظام‌هایی است که در طول تاریخ وجود داشته است، اظهار داشت: این مردمی بودن نظام در سطوح مختلف قوای مجریه، مقننه و قضاییه خود را نشان داده است.

وی افزود: در جلساتی که تاکنون داشته‌ایم در کمتر از سه سال ۴۰ بار از  مشکلات شهرداری و شوراهای شهر به مناسبت‌های مختلف چه قبل از انتخابات و چه بعد از انتخابات نام برده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: سال گذشته از استاندار وقت خواستیم که مطالبات شهرداری و شوراهای شهر را از دستگاه‌های مختلف پیگیری کنند، چون  ادارات دولتی باید حق مردم را ادا کنند، ضمن اینکه ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه نیز از مردمم خواسته‌اند که عوارض شهرداری را پرداخت کنند.

وی  با بیان اینکه هر ارتقا و رشدی متوقف بر آموزش و پژوهش است، بیان کرد: در هر بخشی اگر ارتقایی را شاهدیم به برکت پژوهش است و آموزش از دل تحقیق و پژوهش حاصل می‌شود.

شاهرخی با بیان اینکه آموزش کیفیت بخشی را به همراه دارد، گفت: ایجاد مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در کیفیت بخشی و تقنین قوانین بسیار اثرگذار بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به مشکلات بدهکاری شهرداری ها و تاخیر در پرداخت حقوق‌ها و کندی ارائه خدمات شهرداری در شهرها، گفت: موارد مذکور به طور یقین سبب می‌شود که حضور مردم در انتخابات شوراها و رای دادن به اعضای شورای شهر تحت الشعاع قرار گیرد و لذا باید رفع  این مسائل در مرکز پژوهش‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به موقعیت کوهستانی و جغرافیایی استان اظهار داشت: استفاده از تجارب شهرداری های شهرهایی دیگر  که از جهت اقلیمی موقعیتی مشابه با لرستان دارند می‌تواند در رفع مشکلات شهری استان موثر باشد.

شاهرخی با اشاره به نقش موثر بازدید شهرها، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی موفق کشور و تبادل نظر و اطلاعات با آنها توسط شهرداران و اعضای شورای شهر، افزود: درآمدزایی شهرداری‌ها به‌ گونه‌ای که هم بتواند خدمات خود را ارائه دهد و هم مردم دچار سختی نشوند می‌تواند یکی از موارد پژوهشی باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امیدواریم  ایجاد مرکز پژوهش‌ها  نقطه عطفی برای کیفیت بخشی، ایجاد تحول، بهبود ذهنیت مردم و افزایش سرمایه اجتماعی شوراها بر مسیر شایسته سالاری و عدم توجه به توصیه‌های فراقانونی باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم