حجت الاسلام درویشی با بیان اینکه گفتمان دوران دفاع مقدس سرآغاز تحول و اقتدار است، گفت: تبیین دستاوردهای ۸ سال ایستادگی در برابر دشمنان ضرورت دارد.

به گزارش خبرافلاک ، یکی از مهمترین وقایع تاریخ انقلاب اسلامی ایران، هشت سال دوران دفاع مقدس بود که دستاوردها و تجربه های همان دوران سندی برای پیشرفت است، استفاده از گفتمان دوران دفاع مقدس سرآغاز تحول و اقتدار است که طی این سالها توانسته در فتح قله افتخار و اقتدار موثر باشد.

اتحاد، همبستگی، توکل بر خدا و پیروی از ولایت فقیه در دوران دفاع مقدس از مهمترین مولفه ها و رمز پیروزی ملت ایران علیه دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی بود که امروز بسیاری از کشورها این مهم را الگو قرار داده و با استفاده از گفتمان و فرهنگ دفاع مقدس در برابر ظالمان و زورگویان ایستاده اند.

عزم راسخ و اراده محکم ایران، دشمن را به عقب راند و علیرغم همه تحریم ها اما ملت ایران با اتکا به روحیه خودباوری و ما می توانیم نشان دادند که تا پای جان برای دفاع از ارزشها و وطن ایستاده اند.

با گذشت چهار دهه از دوران دفاع مقدس امروز همه وظیفه داریم در راستای حفاظت از ارزشهایی که دشمن آنها را نشانه گرفته تلاش کنیم و از درسها و عبرت های دوران دفاع مقدس برای ادامه مسیر استفاده کنیم.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با حجت الاسلام علی درویشی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

مهمترین دستاورد دوران دفاع مقدس چیست؟

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دفاع مقدس تجربه پیش روی ملت ایران بود و اگر بخواهیم دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفط کنیم باید همان مواردی را که در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش داشتند را به خوبی عمل کنیم.

آنچه دستاورد پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس بود باید به گونه ای محافظت شود تا بتواند بر تداوم پیروزی بیفزاید، یکی از مهمترین دستاوردها اتحاد و همدلی است که این مولفه، رمز اصلی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس بود و مردم باید توجه داشته باشند که در حواشی که رخ می دهد دچار تفرقه و اختلاف نشوند چرا که در دفاع مقدس همه متحد بودیم و امروز باید این اتحاد همچنان حفظ شود.

دشمن در دوران دفاع مقدس به میدان نبرد آمد و پس از هشت سال شکست خورد، امروز همان دشمن با چهره ای دیگر امروز وارد میدان شده ولی با جلد و پوست و نقابی متفاوت و همان هدفی را که داشته دنبال می کند.

زمانی دشمن با توپ و تانک علیه ملت ایران اقدام به مبارزه و جنگ تحمیلی کرد و امروز با شعار و اغتشاش به میدان می آید تا با ایجاد تفرقه بتواند به هدفش برسد، دشمن امروز همان دشمن سال های قبل است و بر علیه ارزشها به میدان نبرد آمده است و همه ما وظیفه داریم راه شهدا را پیگیر باشیم تا توطئه‌های دشمن شکست بخورد و در مسیر سعادت قرار بگیریم.

چگونه می توان توطئه های دشمن را خنثی کرد؟

توجه به ولایت و رهبری مهمترین موضوعی آیت که باید مد نظر باشد چرا که دشمن به دنبال این است که محور اتحاد و بصیرت را مورد هدف قرار دهد و ذهن مردم را از مسیر ولایت دو کند که باید تلاش کرد تا با بصیرت و آگاهی، اذهان به سمت و سوی دیگری منحرف نشود و ملت ایران همیشه گوش به فرمان رهبری حرکت می کنند.

رمز پیروزی در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران این بود که ملت یکپارچه پیرو ولایت فقیه بوند و با حرکت حول این محور توانستند به پیروزی هایی عظیم دست یابند.

پیروی از ولایت فقیه سبب می شود تا بتوانیم همیشه بر دشمن پیروز باشیم چرا که ولایت، بصیرت دارد و دشمن می داند نقطه قوت و قدرت ما پیروی از ولایت است و سعی دارد با توطئه و نیرنگ‌مردم را از ولایت دور کند ولی ملت ایران همیشه پشتیبان ولایت بوده اند.

هدف دشمن از انحراف افکار چیست؟

امروز دشمن ظاهر خود را تغییر داده و در برخی از جریانات به عنوان دلسوز و طرفدار وارد می شود ولی اینها هیچگاه دلسوز نبوده و همیشه در جهت ضربه به نظام و در جهت اهداف خودشان حرکت کرده اند.

نباید هیچگاه فریب دشمن را خورد و جوانان هم بدانند دشمنان سعی دارند تا با انحراف افکار به هدفشان برسند و نباید به گونه ای موضع گیری شود که به اهداف دشمن کمک شود.

وقتی در کشور اتفاقی رخ می دهد، دشمن سعی دارد تا بهره برداری کند و در جهت سرکوب کردن ارزشها اقدام نماید و در چنین مواقعی افراد جامعه نباید اظهار نظرهایی داشته باشند که در زمین دشمن بازی کنند.

برای محفوظ ماندن انقلاب امروز وظیفه داریم که خود را سپر ارزشها کنیم، در سال های دفاع مقدس نیز رزمندگان اسلام برای همین آب و خاک جنگیدند و خود را سپر قرار دادند و امروز وظیفه داریم برای حفظ ارزشها اقدام کنیم.

تکلیف امروز ما حفاظت از ارزشهای انقلاب است و تلاش کینم و اجازه ندهیم آسیبی به ارزشها وارد شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک