مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۷ نفر فوتی (همگی مرد) بر اثر حوادث ناشی از کار به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

به گزارش خبر افلاک، محمدرضا فارسی نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران از افزایش ۶.۲۵ درصدی معاینات اجساد ناشی از سوختگی ۵ ماه نخست امسال در استان خبر داد.

وی افزود : بر اساس اطلاعات واحد آمار اداره کل، در پنج ماهه نخست امسال معاینه جسد ۱۷ نفر فوتی ناشی از سوختگی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است که از این تعداد ۸ نفر زن و ۹ نفر مرد هستند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد معاینات اجساد ناشی از سوختگی ۱۶ نفر گزارش شده بود، رشد ۶.۲۵ درصدی را نشان می دهد.

افزایش ۲۵ درصدی معاینات اجساد ناشی از غرق‌شدگی

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان همچنین از افزایش ۲۵ درصدی معاینات اجساد ناشی از غرق‌شدگی در ۵ ماه نخست امسال در استان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در ۵ ماهه نخست امسال ۲۰ نفر فوتی ناشی از غرق شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که از این تعداد ۶ نفر زن و ۱۴ نفر مرد بوده‌اند.

فارسی نژاد تصریح کرد: از آمار فوق ۴ فوتی مربوط به حادثه سیلاب مردادماه شهرستان الیگودرز است.ضمن اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد معاینات اجساد ناشی از غرق شدگی ۱۶ نفر گزارش شده بود، افزایش۲۵ درصدی را نشان می دهد.

رشد ۱۹.۷ درصدی معاینات جرحی حوادث ناشی از کار

فارسی نژاد همچنین از افزایش ۱۹.۷درصدی معاینات جرحی (بالینی) ناشی از حوادث کار در پنج ماهه نخست امسال در این اداره کل خبر داد.

وی افزود: در پنج ماهه نخست امسال ۲۹۷ مورد معاینه مصدومین ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است که از این تعداد ۲۱ نفر زن و ۲۷۶ نفر مرد هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان داشت: این رقم در مقایسه با سال قبل از آن (۱۴۰۰) که تعداد معاینات مصدومین حوادث ناشی از کار ۲۴۸ نفر گزارش شده بود، رشد ۱۹.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

معاینه ۷ فوتی در حوادث ناشی از کار      

وی در ادامه به آمار معاینات اجساد ناشی از حوادث کار پرداخت و گفت: در پنج ماهه نخست امسال تعداد ۷ نفر فوتی (همگی مرد) بر اثر حوادث ناشی از کار به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خاطرنشان کرد: در سال پنج ماهه نخست سال قبل تعداد معاینات اجساد ناشی از حوادث کار ۸ نفر (همگی مرد) گزارش شده بود.

 فارسی نژاد افزود: بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی ، اصابت جسم سخت و برق گرفتگی بوده است و از نظر جنسیت همگی مرد بوده‌اند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس