رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بر اساس محاسبات وارزیابی ها، این استان امسال جزو سه استان برتر کشور درحوزه رفع تداخل اراضی معرفی شده است.

به گزارش خبر افلاک ، سید عماد شاهرخی گفت: به منظور جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و صیانت از باغ ها، براساس ضرورت تشخیص تغییر کاربری اراضی کشاورزی توسط کمیسیون، درخواست‌هایی با موضوعات مختلف طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: وظیفه همگان صیانت از اراضی کشاورزی است چراکه اراضی منابع طبیعی و سرمایه ملی متعلق به نسل‌های آینده است و باید در امر واگذاری دقت و حساسیت لازم را لحاظ نمود تا بر خلاف قانون عمل نشود.

وی گفت: واگذاری اراضی ملی در جهت اجرای طرح‌های اشتغالزا و تولیدی در استان از اولویت‌های کاری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان همچنین تاکید کرد: سرمایه گذاری جهت تولید و توسعه زیرساخت‌ها مراحلی دارد که اولین مولفه آن وجود افرادی است که دارای اهلیت و خلاقیت باشند بنابراین هیچ مدیر یامسوولی حق ندارد بدون شناخت از توانایی افراد، مجوز فعالیت را صادر و یا جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی کند.

شاهرخی به اهمیت و لزوم توسعه کشت گلخانه‌ای دراستان اشاره کرد وگفت: لرستان به دلیل اقلیم و شرایط خاص جغرافیایی دارای تنوع گیاهی متنوعی است، اما به جای توسعه و فرآوری این سرمایه عظیم، اقدام به خام فروشی می‌شود که سازمان جهاد کشاورزی در این حوزه برنامه‌های هدفمند و نظامندی درقالب کشت گلخانه‌ای ارائه داده است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان