مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان ۶۵ تن بذرمال را تهیه و به صورت رایگان در اختیار کشاورزان و مجریان طرح قرار می‌دهد.

به گزارش خبر افلاک ، مجید طائف ظهر امروز در آیین زراعی سال ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ که در دشت ازنا سگوند و با محوریت جهش تولید در دیمزارها برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان در قالب طرح جهش تولید زیر کشت می‌رود، اظهار کرد: با توجه به شرایط تنش کم آبی و شرایط کشت اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای استان ضروری است.

 وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان ۶۵ تن بذرمال را تهیه و به صورت رایگان در اختیار کشاورزان و مجریان طرح(جهش تولید) قرار می‌دهد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان گفت: ۲۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نیز به تامین ادوات کشاورزی در قالب تسهیلات تخصیص داده شده که تاکنون ۵ میلیارد آن تحقق پیدا کرده است.

به گفته طائف یکی دیگر از اقدامات انجام شده بیمه محصولات کشاورزی است که ستاد اجرایی فرمان امام به ازای هر هکتار ۵۰ هزار تومان تخصیص داده است.

وی در ادامه به برخی دیگر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) لرستان اشاره کرد و گفت: ساخت و تکمیل ۵۶ مدرسه تا پایان سال جاری یکی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در استان است.

ساخت و تعمیر ۷۶ باب مسجد با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان از دیگر اقداماتی است که مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان مطرح کرد.

طائف در پایان صحبت‌های خود به سه پروژه کلان مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان امام اشاره کرد و گفت: قرار است ۱۲۱۵ واحد مسکونی تا خرداد ماه سال ۱۴۰۲ در دو شهرستان بروجرد و خرم‌‌آباد ساخته شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس