حجت الاسلام درویشی با بیان اینکه اربعین یعنی حب به ولایت، گفت: حضوری میلیونی ملتها، تجدید پیمان با راه شهدای اسلام و امام حسین(ع) است.

به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام علی درویشی با اشاره به پیاده روی ایام اربعین، اظهار داشت: این روزها یادآورحرکت ماندگار قهرمانان و اسرای کربلاست و یادآور رشادتها و شجاعت بازماندگان راه امام حسین(ع) است.

وی افزود: اربعین دارای چند ویژگی است که سبب اتحاد بین ملت های مسلمان می شود به طوری که اولین پیام اربعین در حقیقت، تجدید پیمان و عهد با راه شهدای اسلام و امام حسین(ع) است و این جوشش عمل یک پرچم آزادگی است که به دست همه زوار امام حسین(ع) برافراشته شده است از همین رو دشمنان دیدن این تجمع عظیم مسلمانان برایشان سخت و هراسان است و تلاش دارند تا این حرکت را کمرنگ و با دروغ و نیرنگ مردم را از این حرکت بازدارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: پیامبر(ص) فرمودند خون حسین جوششی در قلبهای ملتها ایجاد می کند که هیچ گاه کم نمی شود به طوری که امروز بعد از ۱۴۰۰ سال که از واقعه عاشورا می گذرد بازهم شاهد حضور میلیونها زائر هستیم که در این مسیر قدم برمی دارند.

حجت الاسلام درویشی بیان کرد: پیام بعدی حرکت اربعین، حرکت عملی مردم در جهت نهضت امام حسین(ع) است که که مردم با حضور در این مراسم عملا ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می دهند چرا که حرکت اربعین نمادی است و نشان دهنده حرکت و اقدام مردم در جهت این نهضت است.

وی با بیان اینکه این حرکت موجب انسجام امت اسلام می شود، گفت: در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین، ملت های جوامع اسلامی متحد می شوند و هر فردی از هر ملتی از هر کشوری از سراسر عالم می آیند و این تجمع ملتها نشان دهنده انسجام بیشتر و اتحاد جوامع می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: این اتحاد در راه تحقق ارزشهای دینی و اسلامی صورت می گیرد که دشمنان از این حضور نگران هستند، از سوی دیگر مسلمانان عراقی در این ایام با آغوش گرم از زائران پذیرایی می کنند و دشمن سعی دارد تا با تفرقه افکنی بتواند ضربه ای بزند.

حجت الاسلام درویشی افزود: در واقع بزرگترین اجتماع جهان اسلام در مراسم اربعین محقق می شود که نشان می دهد امامت و ولایت در قطب قلبهای مردم جای دارد، اربعین یعنی حب به ولایت و تا زمانی که این حرکت رو به جلو حرکت می کند باید شاهد شکست های دشمنان باشیم.

وی با بیان اینکه این تجمع مقدمه ظهور است، گفت: این تجمع بیانگر این است که همه آماده هستند برای ظهور و همچنین تحقق شعاری که راه قدس از کربلا می گذرد، قدس امروز در اسارت است و با این تجمع روزی می رسد که بتوانیم به سمت قدس حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اظهار داشت: اربعین نماد و پرچم عزت و حرکت در مسیر شرافتی است که حضرت زینب(س) آن را علم کرد و هر کسی زیر این پرچم حرکت کند وجود خود را در این حرکت عظیم خواهد دید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک