هر ساله تعداد زیادی از هموطنانمان بر اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند آمارها نشان می دهد که جاده، خودرو و عامل انسانی هر کدام در بروز این حوادث نقش مهمی دارند.

به گزارش خبرافلاک ،به گفته مدیر کل پزشکی قانونی لرستان، در چهار ماهه نخست امسال، ۱۳۸ نفر در لرستان بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند.
محمد رضا فارسی نژاد گفت: همچنین در این مدت ۳ هزار و ۲۸۸ نفر معاینه سرپایی و تصادفات منجر به جرح در لرستان ثبت شده است.
رئیس پلیس لرستان نیز جاده و عامل انسانی را از عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت: خستگی و خواب آلودگی، عجله و شتاب و حواس پرتی از مهمترین علل بروز تصادف است.
سرهنگ محمد زراعی در ادامه با اشاره به نقش جاده در بروز تصادفات افزود: بیشترین تصادفقات در محور‌های چهار خطه، دو خطه و راه‌های روستایی رخ می‌دهد.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان نیز با اشاره به کوهستانی بودن و کم عرض بودن برخی محور‌های مواصلاتی در استان گفت: ۱۰۵ نقطه حادثه خیر در لرستان وجود دارد که عملیات اجرایی اصلاح ۵۵ نقطه آن آغاز شده است.

تعریض و چهارخطه کردن محور‌های ارتباطی، مجهز نمودن جاده به سیستم روشنایی، حذف نقاط حادثه خیز، آشکارسازی و حفظ و نگهداری تجهیزات سیستم روشنایی موجب کاهش تصادفات جاده‌ای می‌شود که با توجه به کوهستانی بودن راه‌های لرستان، این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان